Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Q&A: Duran Duran (Nick Rhodes)

Q&A: Duran Duran, Nick Rhodes´ Interview, © 2008 Kirk Miller (Metromix)
Překlad © 2008 Romanduran

Co vás přivedlo do New Yorku?
V našich začátcích jsme tady trávili hodně času. Hodně často jsme tady hráli - Webster HAll, Peppermint Lounge, ... Vždycky jsme se sem rádi vraceli. Proto jsme uspořádali i několik koncertů na Broadwayi. Ve skutečnosti jsme sem tentokrát návrat již neplánovali, ale někdo navrhnul Cantral Park a my na to "Ok, to jsme ještě nezkusili!"

Co si myslíte o verzi vaší skladby Hungry Like The Wolf od Davida Cooka na Americkém Idolu? Chtěl by jste tam být porotcem?
Ve skutečnosti jsem to neviděl. Nejsem velký fanda reality TV.

Oh, takže by jste nechtěl být v porotě osobností.
BYl bych pravděpodobně příliš moc otrávený!

Jaký je nejlepší cover vaší skladby, který jste slyšel?
(hluk v pozadí) Simon říká ... co? Jemu se líbí Chris Corner, který skvěle předělal The Chauffeur. Pro mě je nejlepší Hungry Like The Wolf od Courtney Love. Jo a taky Puffy s Notorious .. .to nebyl skutečný cover, spíš remake, ale moc se mi to líbilo.

Na vaší nové desce se k New wave a popu přidaly zvuky z R&B, dance i soulu.
Hodně jsme poslouchali groove/dance music. Dokonce první naše představa byla dostat naši hudbu na tanční parket a spojit disco s rockem. Máme rádi tvořivost v tom co děláme a tu nám přinesli Timabaland a Justin Timberlake. Tak či onak, přinesli něco zcela nového.

Objevil se někdo nový, s kým by jste chtěl pracovat?
V současnosti pracujeme na projektu s Markem Ronsonem. Máme naplánovaný společný koncert na červenec, kde se několik našich skladeb předvede v novém kabátě. Jsme z toho velmi vzrušení.

Jste překvapený z toho, že Ordinary World skutčně ovlivnila jak Justina tak i Timbalanda?
Já myslím, že je každý překvapený, když se kdokoli zmíní o někom, že ho ovlivnil. V době, kdy se společně s námi stávali populární v USA kapely jako Cure, Depeche Mode nebo The Smiths, měla hudba velký vliv na posluchače. A právě někteří z nich v současnosti dělají hudbu!

Jak se změnilo vaše publikum?
To se stále mění. Teď je to více milovníků hudby, ale stále chodí na koncerty i děti a samozřejmě lidé kolem 20, 30, 40 let. Od té doby co se tak moc měníme s každým albem, zvláště s tímto posledním albem, zdá se nám, že přitahujem rozdílné lidi v různých dobách.

Chtěli by jste eventuelně následovat kapely jako Radiohead nebo Nine Inch Nails a vydávat si svoji hudbu sami?
Absolutně. My jsme vždy využívali moderní technologie, např. jsme byli první, kdo prodával svoji skladbu stažením z internetu, to bylo v roce 1997. Myslím si, že jestli se velká vydavatelství radikálně nezmění, tak se může stát, že přestanou existovat. Velcí umělci, kterým s těmito firmami vypršel kontrakt jako Madonna nebo Jay Z už jsou ve svém.

Co je nového na nové show?
Je tam electro set, kde se my čtyři postavíme za klávesy a hrajeme tak 25 minut elektronickou muziku. Několik klasických písní, jednu z našeho nového alba a předělávku Warm Letherette. Snažíme se také dělat větší světelnou show, kde používáme mnoho světelných zdrojů, které vytvářejí hodně rozdílnou podívanou.

Nové album bylo víc o spolupráci než vaše předchozí desky. Byl jste s tím spokojený?
To bylo rozhodně o spolupráci. Všechno bylo napsáno společně s Tambalandem nebo Justinem nebo Nate Hillsem. Bylo to pro nás hodně jiné, ale my jsme vnímaví lidé. Hodně starších kapel říká "my tohle dělat nemůžeme" nebo "my to prostě neděláme". Timbaland a Justin jsou mimořádní a my jsme viděli možnost a příležitost dělat něco jiného, nového. A myslím si, že jsme se učili jeden od druhého.

Vy a Simon jste jediní členové v kapele od počátku až do dnes. Co vás tak drželo při sobě?
Není a nebyla žádná další skupina, které bychom dávali přednost. Tvoříme hudbu, kterou milujeme a živá vystoupení, zvláště teď, kdy jsou nejlepší z těch, které jsme dělali. To nás udržuje nadšené pro věc. A je to i o svobodě v tom co děláme.

Jaký je největší drb, který jste o skupině slyšel?
Že jsme udělali špatnou desku :-) Jo, a ještě, že Bryan Ferry byl Simonův otec.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0026s | ↑↑ Top