Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

New album in 2010

All You Need Is Now
Digital download (c) 2010, CD (c) 2011 Tape Modern


ÚNOR 2009: DURAN DURAN se scházejí ve svém londýnském studiu a ohlašují začátek prací na novém albu. Roger Taylor k tomu říká: "Jsme ve studiu, kde nějakou dobu zůstaneme a začínáme psát naše již 13. album."
Na konci února mají fanoušci možnost vidět na oficiální stránce video přímo ze studia s komentářem Nicka Rhodese a také několik velmi pěkných a pohodových fotek. Nick Rhodes fanoušky seznamuje např. s hudebními nástroji, které muzikanti právě používají: Dom Brown, který se i nyní podílí na nahrávání alba jako host, hraje na kytaru 1953 Fender, Roger Taylor zkouší elektrické bicí, Nick Rhodes se chlubí svými klávesy značek Korg, Roland nebo Sequential Circuit a John Taylor zkouší na stejných klávesech, které používal na koncertech při turné k desce Red Carpet Massacre.
(www.duranduran.com, www.duranduranmusic.com)

BŘEZEN 2009: Tento měsíc se kapela po několika dnech jiných aktivit (např. Roger vystupoval 2x v USA jako DJ) vrátí opět do studia do Londýna, tentokrát s Markem Ronsonem, s kterým spolupracovali už jednou a to na speciálním koncertě vloni v Paříži. I když skupina nemá tušení, jak bude spolupráce s Markem probíhat, přesto se na ni velmi těší. Podle Rogera Taylora má kapela nápady pro asi 20 skladeb a cítí se velmi uvolněně a spokojeně. Předchozí album RCM se po odchodu Andyho Taylora připravovalo bez kytaristy, ale tentokrát se vše vrátí do starých kolejí - s Domem Brownem se stoprocentně počítá (stále jako hostující kytarista) a kytara tedy chybět nebude. (www.duranduran.com)

20.BŘEZNA 2009: Mark Ronson dnes začíná pracovat s Duran Duran ve studiu a podle jeho slov má kapela nejlepší materiál za posledních 15 let a sám sebe považuje za fanouška kapely, takže prý ví, co přesně chce fanoušek Duran Duran slyšet a doufá, že bude pracovat na celém novém albu!

25.BŘEZNA 2009: Skupina je stále ve studiu s Markem Ronsonem, který si ke spolupráci pozval ještě bubeníka a skladatele skupiny Kaiser Chiefs Nicka Hodgsona. Tento hudebník do dnešního dne skládal pouze pro skupinu Kaiser Chiefs, ale zdá se, že ho Ronson zlákal na zajímavou spolupráci na novém albu Duran Duran. Ve studiu se Hodgson zdržel asi pět až šest hodin, během kterých napsali 3 skladby, kdy jedna zní velmi rockově a další je spíš ve stylu "italo disco". Dvě z těchto tří skladeb by Ronson rád nahrál a podle jeho slov se ve studiu zdrží do konce tohoto týdne a pak se vrátí do New Yorku.
Podle stránky ddm.com skupina spolupracuje se zvukovým inženýrem Andrew Newtonem, který se podílel již na "Falling Down", zvuku turné k albu "Red Carpet Massacre" nebo živé nahrávce pro program "Songbook", který zítra odvysílá stanice SkyArt. Ve spolupráci s tímto zvukařem chtějí Duran Duran nahrát nové album také ve zvukovém formátu 5.1!

8.KVĚTNA 2009: Dnes se rozběhla oficiální Duran Duran stránka na Youtube a jako první video se objevují záběry ze studia, kde jsou Duran Duran společně s Markem Ronsonem a Nickem Hodgsonem z již zmiňovaných Kaiser Chiefs.
22.KVĚTNA 2009: Nick Rhodes je v této době nejpilnějším členem kapely. Tráví teď mnoho hodin ve studiu a neúnavně pracuje na novém albu. Přitom všem ještě stihl zremixovat skladbu "Rio" speciálně pro Marka Ronsona, který tuto novou verzi pustil v pořadu Zane Lowe Show Rádia 1. "Rio" (mp3)

5.ČERVNA 2009: Mark Ronson se opět rozpovídal o novém albu Duran Duran a pro BBC řekl, že je to jejich nejlepší album za posledních 20 let! Až takhle odvážně se vyjadřuje ke 14 novým skladbám, na kterých stále Duran Duran s Markem Ronsonem pracují. Podle Ronsona nový materiál zní jako Rio nebo Planet Earth i díky tomu, že Simon má stále skvělý hlas, jako když mu bylo 21 let. Vypadá to, že nějaký nový materiál by si mohla skupina vyzkoušet už na svých letních vystoupeních na Loveboxu v Londýně a koncertě ve skotském Edinburgu. Ronson dále odhaduje, že nové album by mohlo vyjít do konce letošního roku a když ne, tak alespoň nový singl. (bbc.co.uk)

26.ZÁŘÍ 2009: Nick Rhodes trávil během první poloviny září spoustu času ve studiu a podle svých slov pracoval na 5 skladbách ze 14 plánovaných. "Všechny basy a bicí jsou hotové. V této chvíli všechno závisí na Simonovi a jeho schopnosti psát texty," říká Nick Rhodes a pokračuje: "Simon je právě ve studiu a pracuje na textech. Vůbec mu to nezávidím. Je to velmi těžký úkol. Simon psal texty během celé naší kariéry a je to stále těžší a těžší hledat nová zajímavá témata a dostat do textů "náš" úhel pohledu na dané téma. Když se mu to všechno podaří během září nebo října, může být album vydáno již letošní prosinec, ale realisticky to vidím na duben nebo květen příštího roku."

5.ŘÍJNA 2009: Mark Ronson pustil k poslechu malou, ale velmi slibnou ukázku z připravovaného alba Duran Duran. Stalo se tak během jeho moderování na East Village Rádiu v pořadu "Authentic Shit". Stáhnout si ukázku můžete zde!

20.LEDNA 2010: Podle dd.com se kapela opět vrátila do svého studia v Londýně a procházejí si nové skladby pro nové album, které nahrávali minulý rok. První týden v únoru se k nim připojí i Mark Ronson, s kterým plánují plně se soustředit na Simonovy vokály. V současné době mají skoro kompletních 14 songů!

26.BŘEZNA 2010: Roger Taylor (bubeník DD) řekl: "Nahráváme nové album s Markem Ronsonem, které by mohlo vyjít letos. Realisticky si však myslím, že vyjde až příští rok. Bude to skvělé album!" ... a já jen dodám, že skupina stále nemá podepsaný kontrakt z žádným hudebním vydavatelstvím!

KVĚTEN 2010: Nick Rhodes řekl: "Myslím, že album dokončíme během následujících 2 až 3 měsíců."

ČERVENEC 2010: Od začátku tohoto měsíce jsou Duran Duran opět ve studiu s nahrávacím inženýrem Joshua Blairem a Nick Rhodes potvrdil, že má skupina v současné době hotových 12 skledeb, z toho 11 s texty. Album by mělo být v tomto stádiu dokončené tento měsíc a jeho konečné mixování, na kterém se budou podílet Duran Duran s Markem Ronsonem někdy kolem letošních Vánoc. Ve studiu se objevil i Dom Brown se svými 2 kytarami a dokončoval své party na novém albu.

20.ČERVENCE 2010: V novom interview Nick prezradil prvý názov skladby, ktorá by sa mala objaviť na novom albume - 'King of Nowhere'. Kapela je už len krôčik od ukončenia nahrávania a práve spomínaná pieseň bola poslednou, ktorej chýbal text. Okrem toho sa jednému reportérovi v Paríži pošťastilo vypočuť si 3 ukážky z nového albumu, ktoré... mu "láskavo" pustil Mark so svojho I Podu. Podľa jeho vyjadrení sa im skutočne podarilo vytvoriť zvuk charakteristický pre prvý album. Temný, drsný, tvrdý - akoby počúval nejaké staré demá. Jedna zo skladieb vraj bola niečo medzi Rio a Friends of Mine. (dd.sk)

26.ČERVENCE 2010: Mark Ronson zveřejnil prvních 30 sekund zcela nové skladby Duran Duran s názvem "Blame The Machine" v jeho show na East Village Radiu. Ukázku skladby si díky dd.com můžete poslechnout zde!!!

27.ČERVENCE 2010: Ana Matronic ze skupiny Scissor Sisters se minulý týden objevila ve studiu v Londýně a spolupracovala s Duran Duran na skladbě s názvem "Safe". Nick Rhodes z ní byl naprosto unešený a nad její spoluprácí se jen a jen rozplíval :-)
Dnes už známe 3 názvy skladeb na připravovaném albu: "King Of Nowhere", "Blame The Machine" a "Safe".

10.SRPNA 2010: Dnes se slaví "Den Duran Duran" :-) a k této příležitosti se k nám dostala další krátká ukázka z připravovaného alba - tentokrát skladba s názvem "Runway". Ukázku najdete na oficiální stránce dd.com!!!
Takže dnes už známe celkem 4 názvy skladeb na připravovaném albu: "King Of Nowhere", "Blame The Machine", "Safe" a "Runway".

26.ZÁŘÍ 2010: Nové album je těsně před dokončením a podle oficiální stránky bude mít název "All You Need Is Now"!!! Podle Johna Taylora je album lepší než album "RCM" (2007) a také "Astronaut" (2004). O obal se zřejmě postará Clunie Reid, kterou objevil Nick. Producent Mark Ronson o novém albu tvrdí, že je to nejlepší duranovské album za posledních 25 let a skladbu "All You Need Is Now" řadí mezi 5 nejlepších skladeb od Duran Duran podle svého výběru!
K dnešnímu dni je známo 6 názvů nových skladeb na připravovaném albu: "King Of Nowhere", "Blame The Machine", "Safe", "All You Need Is Now", "Leave A Light On" a "Runway".

2.ŘÍJNA 2010: Simon LeBon řekl v rozhovoru pro EWN, že plánují zahrát některé z nových skladeb z právě dokončeného alba na svých koncertech v JAR, které skupina naplánovala na letošní prosinec. (dd.sk)

15.ŘÍJNA 2010: ... že by se k nám album dostalo ještě letos? Roger Taylor řekl v rozhovoru pro jihoafrické rádio 567CapeTalk, že album vyjde po koncertech právě v JAR a to v lednu 2011. V jiném interview však John Taylor řekl, že album vyjde ještě letos v prosinci! Johnovu zprávu "potvrdil" i Ronson a doplnil ji ještě o informaci o novém singlu, který by měl vyjít také letos v prosinci.... Uvidíme :-) Každopádně jisté je, že známe již 7. název skladby z nového alba - "Being Followed".

22.ŘÍJNA 2010: Nové album Duran Duran "All I Need You Know" bude uvolněné ke stažení ještě letos v prosinci, CD verze se pak dostane do prodeje v lednu 2011.

28.ŘÍJNA 2010: Ken Bruce z rádia BBC 2 v krátkosti vyspovedal Nicka Rhodesa, ktorý potvrdil, že skupina plánuje uvolniť nové album na stiahnutie už v decembri 2010. Neoficiálnym dátumom je 25.12. ......
Okrem toho sa na myspace a facebook profiloch objavila v kolónke vydavateľstvo značka Tape Modern. (dd.sk)

6.LISTOPADU 2010: Mark Ronson ve svém pořadu na EastVillage Rádiu uvedl ve "světové premiéře" další novou skladbu, tentokrát úžasnou “Being Followed” .... na tomto odkazu si můžete poslechnout upravenou verzi nové skladby (bez komentáře Marka Ronsona) od Marcela Agterhuise! (duranasty.com)

11.LISTOPADU 2010: Duran Duran potvrdili nový singl - “All You Need Is Now.” Vyjde jako "digital single" exkluzívně přes iTunes 14.prosince 2010. 21.prosince 2010 se k nám dostane 9-skladbová "digital" verze nového alba “ALL YOU NEED IS NOW”, které produkuje Mark Ronson. Až v únoru 2011 bude následovat CD a LP verze nového alba s 12ti skladbami. (dd.com)
Digital LP - seznam skladeb:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave A Light On
5. Safe
6. Girl Panic
7. The Man Who Stole A Leopard
8. Runway Runaway
9. Before the Rain

17.LISTOPADU 2010: Simon a John byli hosty The One Show na stanici BBC1, kde samozřejmě mluvili o novém albu a svých koncertních plánech na příští rok. (1.část a 2.část)

19.LISTOPADU 2010: Ted Jensen dokončuje "mastering" na novém albu ALL YOU NEED IS NOW ve Sterling Sound Studiu v New Yorku.

20.LISTOPADU 2010: “Leave A Light On” je další skladbou, kterou nás Duran Duran nechali "ochutnat"... hledejte na dd.com!

26.LISTOPADU 2010: Dnes začali Duran Duran natáčet videoklip k novému singlu "All You Need Is Now" (vyjde 14.12.) v Londýně pod režisérskou taktovkou Nicka Egana, který se podílel už na jejich klipech ke skladbám "Ordinary World", "Perfect Day" nebo "White Lines" v letech 1993-95. (duranasty.com)

29.LISTOPADU 2010: Dnes byl Simon a Nick opět ve studiu a pracovali na skladbě, kterou pro ně napsal Nick Hodgson a která se objeví na CD verzi alba v únoru 2011.

4.PROSINCE 2010: Officiální bannery pro promo k novému albu a singlu na dd.com6.PROSINCE 2010: Nový singl “All You Need Is Now” bude ke stažení již pozítří - 8.prosince 2010!!!

21.PROSINCE 2010: A je to tady! Po dlouhých 3 letech čekání se k nám dnes dostává 9-skladbová "digitální" verze nového alba “ALL YOU NEED IS NOW”, které produkuje Mark Ronson. Do února 2011 si musíme počkat na CD a LP verze nového alba s 12ti skladbami.... Nádherné album... jedno z nejlepších alb Duran Duran v jejich historii!!!!!
Digital LP - seznam skladeb:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave A Light On
5. Safe
6. Girl Panic
7. The Man Who Stole A Leopard
8. Runway Runaway
9. Before the Rain

14.LEDNA 2011: Simon a Nick jsou opět ve studiu v Londýně a John pracuje společně s Mattem Hagerem v Los Angeles. Všichni se právě věnují bonusovým skladbám na březen ohlášené vydání "skutečné" verze nového alba. Názvy dvou již hotových skladeb jsou "Too Close to the Sun" a "Early Summer Nerves". Na třetím bonuse se právě začíná pracovat! (duranasty.com)

18.LEDNA 2011: Jak řekl Simon LeBon v pořadu Steva Wrighta na Rádiu BBC 2, 14-ti skladbová CD verze nového alba (následovat bude i deluxe vinylová edice) se do obchodů dostane 21.března 2011 a singl 24.února 2011. Podle dostupných informací bude nové CD vydáno v Severní Americe pod hlavičkou Universal a o distribuci se postará S-Curve Records. Seznam skladeb na připravované CD verzi:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave A Light On
5. Safe (In The Heat Of The Moment)
6. Girl Panic
7. The Man Who Stole A Leopard
8. Runway Runaway
9. Before The Rain
10. Mediterranea
11. Other Peoples Lives
12. King of Nowhere
13. Too Bad, You're Too Beautiful
14. All You Need is Now (Reprise)
Bonus Track. Boys Keep Swinging (pouze japonské vydání)

9.ÚNORA 2011: Článek o novém albu v českém internetu - musicserve.cz: The Wild Boys hlásí návrat ke kořenům!!! Osmdesátá léta jsou už nějakou tu dobu v kurzu, a kdo by je měl připomínat líp než hvězdy, které jsou s nimi spojené? Duran Duran se sice nikdy úplně nevytratili, ale v případě nové desky "All You Need Is Now" jde o malý comeback. Novinka totiž značí návrat do formy. Skvělý návrat!
Na rovinu, "All You Need Is Now" je pravděpodobně to nejlepší, co tahle partička z anglického Birminghamu natočila. Není to díky kvalitě materiálu, ale vyváženosti. Máme před sebou kolekci devíti skladeb, z kterých ani jedna není slabá. Někdo může namítnout, že je to málo, jenomže žijeme v době, kdy hudebníci nejsou limitováni délkou LP desky (kdy se nahrávky musely dělat tak, aby se vlezly) ani délkou CD (za prvé, proč se snažit naplnit CD sedmdesáti minutami hudby, když to stejně nikoho nebude bavit, a za druhé, "All You Need Is Now" vyšlo zatím pouze digitálně)... celý článek

18.ÚNORA 2011: O distribuci nového alba Duran Duran, které vyjde 21.března 2011 se v našich končinách postará společnost ESSENTIAL MUSIC, se kterou kapela právě podepsala kontrakt. Připomínám, že na americkém kontinentě se o distribuci postará společnost S-CURVE RECORDS.
Nové album "all You Need Is Now" vyjde zároveň na CD, vinylu a speciální "Deluxe" verzi, která bude mimo 14-ti skladeb obsahovat i bonus "Networker Nation" a zřejmě i remix titulní skladby alba od Youth Kills. All You Need Is Now Extended LP:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave a Light on
5. Safe (in the heat of the moment) (feat. Ana Matronic)
6. Girl Panic !
7. A Diamond In The Mind
8. The Man who Stole a Leopard (feat. Kelis)
9. Other People’s Lives
10. Mediterranea
11. Too Bad You’re So Beautiful
12. Runway Runaway
13. Return To Now
14. Before the Rain

20.ÚNORA 2011: Duran Duran odehrají speciální koncertní vystoupení pro BBC Radio2 v Shepherd’s Bush Empire v Londýně v pondělí 7.března 2011. Bude to jedna z prvních příležitostí vidět Duran Duran hrát nový materiál z jejich nové desky ještě před jejich letošními plánovanými koncerty ve Velké Británii.

18.BŘEZNA 2011: Dnes vychází nové album Duran Duran "All You Need Is Now" v Německu, Rakousku a Švýcarsku pod hlavičkou Edel Records ve dvou verzích - standardní (14-ti skladbová) a deluxe (16-ti skladbová)!!!!

19.BŘEZNA 2011: Record Store Day je jeden den v roce, kdy se koná celonárodní (v USA) "oslava" hudebních obchodů a umělců spojená s prodejem raritních nahrávek, které jsou vydávány jen pro tuto příležitost a jen pro tento jeden den. Letos RSD připadl na 16.dubna 2011. Mezi mnoha a mnoha umělci jako např. AC/DC, Deftones, Bob Dylan, Franz Ferdinad, Gorillaz nebo Lady GaGa jsou i Duran Duran s vinylovým 7" singlem "Girl Panic":
1) Girl Panic! (Album Version)
2) Girl Panic! (David Lynch Remix)

21.BŘEZNA 2011: ALL YOU NEED IS NOW dnes vychází na CD a jako Deluxe Edition CD v Evropě (včetně České republiky), Asii a Austrálii!!! Seznam skladeb:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave a Light on
5. Safe (in the heat of the moment) (feat. Ana Matronic)
6. Girl Panic !
7. A Diamond In The Mind
8. The Man who Stole a Leopard (feat. Kelis)
9. Other People’s Lives
10. Mediterranea
11. Too Bad You’re So Beautiful
12. Runway Runaway
13. Return To Now
14. Before the Rain

HMV UK Physical Edition:
Deluxe 16 track CD with an additional 3 track CD in cardboard wallet, featuring exclusive remixes of AYNIN by Tom Middleton, Pablo La Rosa & R2V2.

HMV UK:
Digital album includes 16 tracks plus one exclusive song "Too Close To The Sun"

Amazon UK:
Digital album includes 16 tracks plus one exclusive song "Early Summer Nerves"
22.BŘEZNA 2011: ALL YOU NEED IS NOW dnes vychází na CD a jako Deluxe Edition CD/DVD v Severní Americe, kde se o distribuci postará S-Curve Records!!! Seznam skladeb:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave a Light on
5. Safe (in the heat of the moment) (feat. Ana Matronic)
6. Girl Panic !
7. A Diamond In The Mind
8. The Man who Stole a Leopard (feat. Kelis)
9. Other People’s Lives
10. Mediterranea
11. Too Bad You’re So Beautiful
12. Runway Runaway
13. Return To Now
14. Before the Rain

Best Buy Special Edition:
Includes exclusive bonus tracks for the US on the deluxe version – “Too Close To The Sun” and “Early Summer Nerves” Best Buy includes “Networker Nation” and the DVD.

Transworld Special Edition:
Includes exclusive bonus track for the US on the standard version – “All You Need Is Now (Tom Middleton Cosmos Remix)”

5.DUBNA 2011: Recenze (zrovna ne moc lichotivá, od autora, který album zřejmě neslyšel!!!) na nové album: Britská ikona novoromantického popu Duran Duran připomíná od devadesátých let chodce uprostřed rušné ulice. Dávno ztratil razanci, s níž mezi proudy aut vstoupil, bezmocně se rozhlíží a nejistými kroky vydává tu tím, tu oním směrem. Nad novinkou All You Need Is Now se britský tisk rozplývá, že je kýženým vykročením správnou nohou. Jakým směrem však, z ní není vůbec jasné .... celý článek

7.DUBNA 2011: The Vinyl Factory je společnost, která vydá speciální sběratelskou edici alba 'ALL YOU NEED IS NOW' na 5 vinylech. Tato limitovaná edice 500 kopií se dá již nyní předobjednat na stránkách The Vinyl Factory za 250 Liber (přibližně 7.300,-Kč). Obsahovat bude tyto skladby:

All You Need Is Now (Vinyl 1)
A-Side
All You Need Is Now (4.33)
Blame The Machines (4.09)
Being Followed (3.49)
B-Side
Leave A Light On (4.38)
Safe (4.01)
Girl Panic (4.34)
A Diamond In The Mind (1.18)

All You Need Is Now (Vinyl 2)
C-Side
The Man Who Stole A Leopard (6.14)
Other People's Lives (3.45)
Mediterranea (5.40)
D-Side
Too Bad You're So Beautiful (4.55)
Runway Runaway (3.07)
Return To Now (1.36)
Before The Rain (4.25)

Bonus Tracks (Vinyl 3)
A-Side
Networker Nation (3:11)
This Lost Weekend (3:12)
B-Side
Too Close To The Sun (5:15)
Early Summer Nerves (3:03)

Remixes One (Vinyl 4)
A-Side
All You Need Is Now, Tom Middleton Cosmos Remix (7:54)
B-Side
All You Need Is Now, Pablo La Rosa Remix (6:03)

Remixes Two (Vinyl 5)
A-Side
All You Need Is Now, Youth Kills Mix (4:55)
All You Need Is Now, Youth Kills Alt Doom Mix (4:55)
B-Side
Girl Panic! - David Lynch Remix (4:11)
Girl Panic! - Johnson Somerset & John Monkman Remix (8:30)

8.DUBNA 2011: "All You Need Is Now" je #12 v českém oficiálním prodejním žebříčku IFPI Top 50... milé překvapení! (ifpicr.cz)

12.DUBNA 2011: ... a týden po skvělém 12.místu v české Top 50 zmizelo nové album Duran Duran z první padesátky :-(

6.KVĚTNA 2011: Musicserver.cz: Nové album Duran Duran "All You Need Is Now" vyšlo nejprve v digitální podobě na přelomu loňského roku a letoška. Nyní, rozšířeno o dalších pět položek, je tu i coby fyzický nosič. Naše původní devítibodové hodnocení není třeba vůbec měnit, celá deska je vynikající... celý článek

9.KVĚTNA 2011: ireport.cz: Kapela Duran Duran vznikla už v roce 1978 v anglickém Birminghamu a v 80. letech patřila k nejúspěšnějším kapelám, jaké Velká Británie světu dala. Zdá se, že vrchol pro kapelu přišel až nyní, a to s třináctou studiovou deskou All You Need Is Now. Přečtěte si recenzi Terezy Vavrouškové.
Duran Duran jsou zpět. Ne, že by předtím někam odešli, ale naštěstí zanechali experimentů s podivnými produkcemi na předchozích deskách, a vrátili se ke své podstatě. Když dělal jejich předešlou desku Red Carpet Massacre Timbaland, znělo to jako Timbaland plus někdo. Když ji dělá Mark Ronson, zní to jak Duran Duran s Markem Ronsonem. Tajemstvím téhle úspěšné kolaborace je fakt, že Mark je dlouholetým duranovským fanouškem, podařilo se mu tedy přesně zachytit gró kapely a přidat k tomu svoje typické synťáky a moderní zvuk. Takže kromě toho, že má teď Simon Le Bon vousy, vůbec nepoznáte, že se mezi Wedding album a All You Need Is Now odehrálo něco špatně (doslova)... celý článek

20.KVĚTNA 2011: Info z oficiálního Facebooku Duran Duran: Další singl ve Velké Británii bude skladba "Leave A Light On"!

29.KVĚTNA 2011: recenze z rockandpop.cz: Duran Duran (stejně jako Depeche Mode) byli pro mnohé zavilé rockery svými veselými synthpopovými melodiemi nutným zlem. O to víc potěší, když na novince All You Need Is Now (prostřednictvím iTunes šla nahrávka stáhnout již v prosinci loňského roku) zní staří pardálové naprosto přirozeně a může se až zdát, že kultovní skupina z osmdesátek svůj návrat nakonec regulérně ustojí. Přitom jim stačilo k úspěchu málo: vlastní syntezátorový základ a analogový sound upravili se špetkou nostalgie do moderního hávu, k tomu přidali rockové kytary, punkový drive a rozhodně vrátili úder všem indiepopovým rychlokvaškám, které nastolili nemastný neslaný trend syntezátorového soundu 80´. Co je odlišuje od generačně vzdálených kopií? Z poslechu All You Need Is Now cítíte originalitu. Duran Duran věříte každé slovo, nemluvě o tom, že příjemné vibrace se vám rozlévají po celém těle hned od titulní All You Need Is Now, tajemně vás ukolébají s Blame The Machines a vrcholí s rockově pojatou Other People Lives. Po třiceti letech existence natočit tak příjemně znějící album, to se cení.

9.ČERVNA 2011: Tento týden začali Duran Duran s režisérem Jonasem Akerlundem natáčet video k singlu "Girl Panic" v londýnském hotelu Savoy ve společnosti takových jmen ze světa modelingu jako Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford, Eva Herzigova a Yasmin Le Bon. Pro manželku Simona LeBona to byla první zkušenost s natáčením hudebního videoklipu. (yasminlebon.net)

19.ČERVNA 2011: 24.6.2011 vyjde podle informací z Amazon.de "digitální" singl "GIRL PANIC!". Tracklist:
1. Girl Panic! (Radio Edit) 3:36
2. Girl Panic! (Youth Kills Remix) 5:15
3. Girl Panic! (David Lynch Remix) 4:10
4. Girl Panic! (Solarstone Presents Smashing Atoms Mix) 8:35

31.SRPNA 2011: Pro vinyluchtivé fanoušky vychází nové album ALL YOU NEED IS NOW jako 2LP už 12.září (v UK) a 13.září (v USA) 2011:
LP1:
1. All You Need Is Now
2. Blame The Machines
3. Being Followed
4. Leave A Light On
5. Safe (In The Heat Of The Moment)
6. Girl Panic!
7. A Diamond In The Mind
LP2:
1. The Man Who Stole A Leopard
2. Other Peoples Lives
3. Mediterranea
4. Too Bad You’re So Beautiful
5. Runway Runaway
6. Return To Now
7. Before The Rain
Před objednávky přijímají na Amazonu a na stránkách HMV.

3.LISTOPADU 2011: Nový videoklip ke skladbě "Girl Panic" bude mít premiéru 7.listopadu v Londýně v rámci akce časopisu Harper´s Bazaar "Women Of The Year Awards 2011". Už dnes víme, že se v klipu objeví Naomi Campbell v roli Simona LeBona, Yasmin LeBon se představí s kytarou (možná Dom Brown), Helena Christensen usedne za bicí jako Roger Taylor, češka Eva Herzigova se představí za klávesami jako Nick Rhodes a Cindy Crawford bude hrát na basu jako John Taylor. Jen dodám, že režisérem klipu je Jonas Akerlund (klip pro Lady GaGa).

9.LISTOPADU 2011: musicserver.cz: Klasici osmdesátek Duran Duran vydali nejdříve koncem minulého roku digitálně a následně v březnu tohoto roku i fyzicky (o pět skladeb bohatší) skvělou desku "All You Need Is Now". Komerční (ne)úspěch je ale neodradil od vskutku velkého plánu, kterým je nový devítiminutový videoklip k písničce "Girl Panic!". Nápad na video prý dostala manželka zpěváka Simona Le Bona Yasmin. Dala dohromady další čtyři supermodelky a na počátku léta všichni natočili v Londýně vskutku bombastické video. Nejenže se modelky ve videu objevují, ony hrají jednotlivé muzikanty.... celý článek

20.LISTOPADU 2011: super.cz: Anglická skupina Duran Duran ani po 33 letech hraní neztrácí šťávu. Ve svém nejnovějším klipu angažovala největší hvězdy světového modelingu - Evu Herzigovou (38), Naomi Campbell (41), Cindy Crawford (45) a Helenu Christensen (42), které si natáčení zjevně pořádně užily. Krásky v téměř desetiminutovém videu vystupují jako členové kapely, klip se přitom odehrává ve světě módy a bujarých večírků. Snímek točil švédský režisér Jonas Akerlund, který předtím spolupracoval například s Lady Gaga, Beyoncé nebo Christinou Aguilerou... celý článek

6.PROSINCE 2011: Video 'Girl Panic' je zakázáno na MTV a VH-1, prý je příliš vzrušující...

4.KVĚTNA 2012: 20.6. vyjde japonské vydání posledního alba Duran Duran "All You Need Is Now". Vyjde jako 2CD, tedy s bonusovým CD, které bude obsahovat i skladbu "This Lost Weekend", kterou můžete najít jen a pouze na 5LP limitovce...
[CD 1]
01. All You Need Is Now
02. Blame the Machines
03. Being Followed
04. Leave a Light On
05. Safe (In the Heat of the Moment) (featuring Ana Matronic)
06. Girl Panic!
07. A Diamond In the Mind
08. The Man Who Stole a Leopard (featuring Kelis)
09. Other People's Lives
10. Mediterranea
11. Too Bad You're So Beautiful
12. Runway Runaway
13. Return to Now
14. Before the Rain
[CD 2]
01. Networker Nation
02. Too Close to the Sun
03. Early Summer Nerves
04. This Lost Weekend
05. All You Need Is Now (Youth Kills Mix)

<
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0036s | ↑↑ Top