Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

2014

2014-12-24 | Klidné Vánoce

Vůně jehličí, světla svíček a cukroví, to vše patří k Vánocům stejně jako vánoční atmosféra a vlídné slovo. Přejeme Vám, ať jsou letošní Vánoce těmi nejkrásnějšími a nadcházející rok tím nejúspěšnějším... pro vás i pro Duran Duran s jejich připravovaným albem.

2014-12-08 | Warren Cuccurullo 58

Všechno jen to nejlepší pro Warrenna Cuccurulla k jeho 58. narozeninám!

2014-12-02 | Girl Panic v TV

Dokument z natáčení videoklipu "Girl Panic!" odvysílá příští týden 10.12.2014 ve 21:40 hodin satelitní TV stanice Einsfestival. Kdo máte možnost tento program sledovat, tak si to nenechte ujít.

2014-11-27 | Nový kalendář

Nový kalendář na rok 2015 je tady ... kupujeme, dáváme na zeď, kocháme se, máme radost :-) Nakupovat můžete na známé adrese creweissue.co.uk.

2014-11-16 | Do They Know It's Christmas?

Z českého internetu - novinky.cz: Nová verze skladby Do They Know It’s Christmas?, která vzniká v rámci charitativního projektu Band Aid 30, bude mít premiéru během vyhlašování výsledků britské verze televizní soutěže X Factor v neděli večer.
Britská televizní stanice ITV představí novou verzi slavné písně společně s videoklipem, který budou tvořit záběry ze studia. Za aktivitou Band Aid 30 stojí irský hudebník Bob Geldof a jeho skotský kolega Midge Ure. Účast na projektu potvrdili One Direction, Ed Sheeran, Bono Vox, Chris Martin, Ellie Goulding, Olly Murs, Emeli Sandé, Sam Smith, Paloma Faith, Sinéad O’Connor, Elbow, Bastille, Foals či Underworld. Píseň produkoval věhlasný Paul Epworth, který stál například za úspěchem zpěvačky Adele, obal k prodeji v singlové podobě měl na starosti Tracey Emin. Výtěžek z prodeje půjde na podporu boje proti ebole. Tento charitativní projekt vytvořili v roce 1984 Bob Geldof a Midge Ure, kteří jsou také autory skladby Do They Know It’s Christmas? Ve stejném roce vyšla její první verze. Následně byla nahrána v novém provedení v roce 1989 pod názvem Band Aid II a pak v roce 2004 jako Band Aid 20. Nedělní provedení písně bude její čtvrté.

2014-11-15 | Do They Know It's Christmas?

Z českého internetu - magazin.aktualne.cz: Bob Geldof obnovil superskupinu Band Aid 30, se kterou vytvoří coververzi známé písně Do They Know It's Christmas? Chce tak získat peníze na boj s ebolou v západní Africe.
Účast na Geldofově projektu potvrdili Sam Smith, Ed Sheeran, Adele, skupiny Bastille, One Direction i Elbow, Coldplay i Bono, který tak bude už po čtvrté součástí skupiny Band Aid. "Geldof zná všechny, počítal se mnou, ještě než jsem vůbec stihl zareagovat. Nikdy jsme se nepotkali, a přesto mne dokázal kontaktovat," reagoval Ed Sheeran na pozvání. Geldof v pondělí také řekl, že píseň přetextoval tak, aby v sobě odrážela současnou situaci a nebezpečí, jaké se v krvácivé horečce skrývá. "Celý výtěžek půjde na boj s touto zhoubnou nemocí," dodal. O hudební aranžmá se postará Tracey Emin.
Ve studiu by měla současná britská popová špička začít pracovat už tento víkend a v pondělí by mohla být nová píseň uvolněna ke stažení. Oficiální datum vydání však zatím nikdo nepotvrdil. Jasné ale je, že se nová píseň vyhne portálu Spotify, kde se objeví nejdříve v lednu příštího roku.
Píseň Do They Know It's Christmas? napsal Bob Geldof spolu s Midgem Urem z kapely Ultravox v roce 1984. Tenkrát získávali peníze pro hladové děti v Etiopii. O rok později ta samá dvojice uspořádala koncert Live Aid na londýnském stadionu Wembley, dále pak v Sydney a v Moskvě. Tehdejší televizní přenos sledovaly zhruba dvě miliardy lidí po celém světě, ve 160 zemích. Na koncertě se podíleli U2, Queen, Eric Clapton, Paul McCartney nebo David Bowie. V roce 1989 píseň po druhé nahráli Kylie Minogue, Chris Rea, Lisa Stansfield, Matt Goss a Cliff Richard. O pět let později pak Band Aid 20 tvořili Robbie Williams, Dido, Chris Martin, Sugababes, Justin Hawkins, Jamelia, Busted a další.
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se virem eboly způsobujícím krvácivou horečku nakazilo v západní Africe více než 13 200 lidí - z nich 4950 osob nemoci podlehlo. Kromě Libérie, Sierry Leone a Guineje se nemoc dostala už také do Mali. Naopak Nigérie a Senegal se podle nedávného prohlášení WHO eboly zbavily.

2014-11-14 | Nové album v roce 2015?

Podle slov Nicka Rhodese (pro Katy's Kafe) vyjde album i singl někdy v roce 2015. Zřejmě vystoupí i na několika koncertech, ale zatím stále hledají způsoby, jak k tomu všemu přistoupit, jak s tím vším naložit. Vše se uvidí v následujících několika měsících. Podle Nicka většinou nic nefunguje tak, jak si naplánují a jako příklad uvádí videoklip k singlu "Girl Panic!", který vyšel příliš dlouho po uvolnění skladby jako singlu do rádií.
Kapela stále nemá název (ani pracovní) pro své nové album. Nick prozradil jen název jedné nové skladby - "Sunset Garage". Nile Rodgers, který se objevil na krátký čas ve studiu společně s Duran Duran, přispěl svými nápady na 3 skladby, ze kterých se dvě určitě objeví na novém albu. Zdá se, že největší radost ze spolupráce je s Mr.Hudsonem. Na nové album přinesl mnoho nového, různorodého ... více, než kdokoliv jiný. Jedna skladba je ve stylu hudby z Kalifornie 70-tých let, jiná připomíná začátky Talking Heads a jiná nese stopy hip hopu. Mr.Hudson je opravdu všestraný hudebník.

2014-11-12 | Do They Know It's Christmas?

Tak to vypadá, že v souvislosti s 30-tým výročím vzniku skladby "Do They Know It's Christmas?" (na které se v roce 1984 podíleli i Duran Duran), dojde k jejímu "znovunahrání" s hvězdami současného hudebního průmyslu. Výtěžek z prodeje půjde na boj s Ebolou, která v současnosti straší celý svět....
musicserver.cz: Jedna z nejznámějších charitativních písní "Do They Know It's Christmas?" se letos dočká nové a po všech stránkách aktualizované verze. Informaci sdělil médiím sám Bob Geldof, jeden z jejích spoluautorů. Nahrávat se bude už v sobotu a podle seznamu, který Geldof novinářům poskytl, se ve verzi pro rok 2014 můžeme těšit na jména jako Bono, pro kterého to bude už třetí účast v této písni, a dále třeba Sam Smith, Ellie Goulding, Underworld, Sinéad O'Connor, Bastille, Ed Sheeran, One Direction nebo Elbow. Produkci tentokrát obstará Paul Epworth. Poprvé se "Do They Know It's Christmas?" rozezněla rozhlasovými přijímači v roce 1984, aby upozornila na hladomor v Etiopii. Poté byla skladba nahrána ještě dvakrát, a to v letech 1989 a 2004. Letošní čtvrtá verze bude mít upravený text, který bude podtrhovat nový cíl charity, boj proti ebole.

2014-11-04 | Set list - Austin, TX, USA

SET LIST - (DellWorld 2014), Austin Convention Center, Austin, TX, USA: A View To A Kill, Hungry Like The Wolf, The Reflex, Notorious, All You Need Is Now, Ordinary World, White Lines, Sunrise, Wild Boys + Girls On Film / Psycho Killer / Intros, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2014-11-01 | Set list - Austin, TX, USA

SET LIST - (US Grand Prix Formula 1), ACL Live, The Moody Theater, Austin, TX, USA: A View To A Kill, Hungry Like The Wolf, The Reflex, Notorious, Come Undone, Union Of The Snake, All You Need Is Now, Is There Something I Should Know?, Save A Prayer, Girl Panic!, Careless Memories, Ordinary World, White Lines, Sunrise, Wild Boys + Girls On Film / Psycho K / Intros, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2014-10-28 | Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran

Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran je album cover verzí, které právě dnes vychází u Manimal Vinyl a vy si ho můžete poslechnout právě teď na Yahoo Music. Album obsahuje předělávky klasických hitů jako Rio, Planet Earth nebo Girls on Film, ale také předělávky méně známých skladeb jako Secret Oktober, Late Bar nebo Winter Marches On. Stahovat můžete např. z iTunes.

2014-10-27 | Simon Le Bon (56)

Happy Birthday pro našeho Simona Le Bona (56) - k jeho dnešním narozeninám!

2014-10-20 | The Hunger Games

Simon Le Bon nazpíval společně s Charli XCX skladbu "Kingdom" pro nový soundtrack k filmu The Hunger Games: Mockingjay – Part 1. (Info: stereogum.com)

2014-10-14 | Unstaged

Od dnešního dne je oficiálně ke stažení živé vystoupení Duran Duran "Unstaged". Stahovat můžete např. z iTunes. Já osobně si počkám na DVD nebo BD vydání.

2014-10-11 | Monkey Bussines

Ve videoklipu Up To Speed Now české kapely Monkey Business hraje jednu z rolí i plakát Duran Duran z roku 1988. Pánové Roman Holý a Matěj Ruppert jsou fanoušky Duran Duran už řadu let, takže se není čemu divit :-) :-)

2014-10-10 | Ve studiu

Duran Duran jsou zpátky ve studiu a pokračují na přípravě nového alba, jehož vydání je naplánováno na první polovinu příštího roku.

2014-09-10 | Unstaged

Ve stovkách amerických kin právě teď promítají Duran Duran a jejich koncertní vystoupení "Unstaged" v režii Davida Lynche.

2014-09-09 | Set list - Brooklyn, NY, USA

SET LIST - (Fashion Rocks), Barclays Center, Brooklyn, NY, USA: Medley (The Reflex / Girl Panic / Hungry Like The Wolf). (Všechny koncerty a set listy najdete zde + audio z Fashion Rocks ke stažení.)

2014-09-03 | Set list - Monterey, CA, USA

SET LIST - (Mazda MX-5 Miata), Monterey Airport Hanger, Monterey, CA, USA: A View To A Kill, Hungry Like The Wolf, All You Need Is Now, Ordinary World, Notorious, Girls On Film, Sunrise, Wild Boys, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde + audio z Monterey ke stažení.)

2014-08-31 | Fashion Rocks

Šestiletá přestávka byla víc než dlouhá, Fashion Rocks je v plné síle zpět a představí se během New York Fashion Weeku 2014.
Richard Beckman, generální ředitel společnosti Three Lions Entertainment, který kdysi založil každoroční událost, nyní intenzivně pracuje na jejím návratu, který je naplánován na září tohoto roku. Návrat této události oslavuje silný vztah mezi módou a hudbou. Kromě módních přehlídek večer vystoupí některé hudební hvězdy, jako například Afrojack, Duran Duran, Jennifer Lopez, KISS, Miranda Lambert, Nico & Vinz, Pitbull, Rita Ora, The band Perry a Usher. Další jména budou brzy zveřejněna.
Celá událost tedy přiláká hned dvě velké skupiny, nadšence módy a milovníky hudby. “Fashion Rocks je jen show, která slaví neoddělitelnou spojitost mezi módou a hudbou, vztah, který je dnes důležitější než kdy předtím,” nechal se slyšet Beckman. „Poprvé budeme vysílat událost živě během týdne módy z Barclays Center. Bude to velkolepá záležitost, představovat některé ze světově nejvíce talentovaných hudebníků, stejně jako dnešní nejžhavější módní trendy.”
I přes vysoké hodnocení a pozitivní ohlasy byl Fashion Rocks naposledy projektován v roce 2008. Možná si někteří z vás vzpomenou, nakolik ekonomika a mediální prostředí nepřálo podobným akcím. Sociální sítě a zvedající se ekonomika však nabízí vhodnou příležitost uskutečnit celou událost znovu. „Je to trochu moje dítě, vždycky jsem věděl, že jej chci přivést zpět.“ řekl Backman magazínu Fashionista.com.
Sladit hned několik žánrů dohromady jistě není nic jednoduchého, avšak není to jen kvalitní hudba, kterou Backman pro tuto událost hledal. „V podstatě hledáte opravdu špičkové interprety napříč žánry, které nejsou jen vynikajícími umělci, ale také jsou určitým ztělesněním v módním světě.”
Charitativní událost, která vznikla v roce 2003, nenese jen známá hudební jména. Za funkční roky se přes ní „přehouplo“ spoustu důležitým módních jmen, jimiž jsou například Riccardo Tisci, Alexander McQueen, Lenny Niemeyer, Calvin Klein, Lino Villaventura, André Lima, Marc Jacobs, Alexandre Herchcovitch či Donatella Versace.
Fashion Rocks 2014 mimo jiné sponzorují značky Calvin Klein, Garnier, Maybelline i Mazda. Kdybyste dostali chuť zaletět si přímo na místo události, lístky můžete od 1. srpna zakoupit na ticketmaster.com. Info: iconiq.cz.

2014-08-25 | US Grand Prix Formule 1

Při Velké ceně USA Formule 1 vystoupí živě Duran Duran se svojí show, 1.listopadu 2014 před 2400 hosty, v ACL Live v The Moody Theater v Austinu. Info: duranduran.com.

2014-08-16 | Unstaged

Ke zvláštnímu spojení přední novoromantické kapely a surrealistického režiséra došlo již v roce 2011, nyní se chystá jednorázové promítání na plátnech tří stovek světových kin.
Pokud patříte k těm, které myšlenka směsi velmi rozdílných umělců přitahuje, tento projekt vás v důsledku zřejmě až tolik nepotěší. Samotná myšlenka je mnohem přitažlivější než výsledek, který bude mj. vysílán pouze jediný den/noc a to ve středu 10.9. letošního roku. Vstupenky na akci jsou k dispozici na internetu ode dnešního dne.
Záznam koncertu byl živě přenášen před třemi lety na serveru Youtube a výstup sledovaly miliony diváků. Na jeviště losangeleského Mayan Theatre byli k Duran Duran pozváni exfrontman skupiny My Chemical Romance - Gerard Way, Beth Ditto, producentský mág Mark Ronson a zpěvačka Kelis. Skupina zde kromě známých skladeb prezentovala svoji poslední povedenou tanečně laděnou desku All You Need Is Now. Tu produkoval zmíněný Mark Ronson.
Zvuk je nakonec i nejkladnějším bodem tohoto projektu, v jehož čele samozřejmě stojí jádro Duran Duran - zpěvák Simon Le Bon, klávesista Nick Rhodes, baskytarista John Taylor a bubeník Roger Taylor. Těm po dob setu čítajícího 19 skladeb obstojně kryla záda čtyřčlenná smyčcová sekce.
Rozčarování bohužel budí především práce Davida Lynche. Nemyslím si, že s vrstvenými projekcemi, které kultovní režisér zvolil (wmimochodem sám zručný hudebník), byla spokojena většina z diváků. Zřejmě i někteří skalní fandové s tím museli mít problém. Objeví se zajímavé projekce, ale bohužel převládá až doslovné znázorňování textu písní bez špetky domýšlivosti. U některých projekcí má navíc člověk pocit, že je měl Lynch ´´spíchnuté´´ za 5 min v obyčejném programu pro úpravu střihu a videa. K veřejnému lynči slavného režiséra určitě nedojde, ale osobnost Davida Lynche již delší dobu opravdu nepotěšila své oddané příznivce něčím takovým, co by posílilo jeho kult a co by se dalo počítat do jeho stěžejních děl.
Celý film nese název Unstaged a sám Lynch ho na začátku projekce označí za experiment, tak uvidíme, jak se tento pokus bude líbit divákům některého z 300 kin na celém světě.
Info: rockandpop.cz.

2014-08-15 | Sakra zajímavá sešlost :-)

Tak to je sakra zajímavá sešlost ... na novém albu Duran Duran spolupracují Joshua Blair, Simon, Nile Rodgers, Nick, Mark Ronson, Mr Hudson, John & Roger ... těším se jako malé dítě :-)

2014-08-10 | Nile Rodgers

Tak a je to tady. Nile Rodgers je ve studiu s Duran Duran a Markem Ronsonem ...

2014-08-05 | Making Patterns Rhyme: A tribute to Duran Duran

Již dlouho avizovaná kompilace "Making Patterns Rhyme: A tribute to Duran Duran" vychází v digitální podobě 26. srpna 2014. CD verze se dočkáme (snad) někdy v říjnu 2014. Společnost Manimal Records vybírala přední interprety ze současné indie scény a jejich předělávky nejen světoznámých hitů Duran Duran (Rio, Girls On Film, Save A Prayer, Wild Boys, atd.), ale i skladeb méně známých (Late Bar, Secret Oktober, Land, atd.). Veškerý výtěžek z vydání tohoto alba půjde ve prospěch Amnesty International. Info: duranduran.com.

2014-07-22 | Nový Duran Duran Tribute

Dnes se vracím k již avizovanému benefičnímu albu (pro Amnesty International) - Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran. Díky soundcloud.com si můžete některé skladby poslechnout již nyní ...
Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran
01 Moby - "Rio"
02 Beliefs: "Sound of Thunder"
03 Service Bells: "Anyone Out There"
04 Soko: "Girls on Film"
05 Warpaint: "The Chauffeur"
06 Luxxury: "Planet Earth"
07 Little Dragon: "Save a Prayer"
08 Carina Round: "Come Undone" (ft. Aidan Hakwen)
09 Vum: "Winter Marches On"
10 Louise Burns: "Land"
11 Austra: "American Science"
12 Darklands: "Union of the Snake"
13 Halo Circus: "Do You Believe in Shame?"
14 Trends: "My Own Way"
15 Barbarian: "Late Bar"
16 The Holiday Crowd: "Friends of Mine"
17 Verdigrls: "Secret Oktober"
18 Trends: "My Own Way"
19 Lewis + Clarke: "Seventh Stranger"
Info: ultrabrit.com.

2014-07-21 | Nové fotky ze studia

Na oficiálních stránkách Duran Duran se objevily nové fotky ze studia, z natáčení nového alba ... tak se pokochejte :-) Info: duranduran.com.

2014-07-13 | White Nights Festival

Duran Duran včera odehráli krátký set v St. Petersburgu (Rusko) na festivalu 'White Nights Festival'. Byl to krátký set, ale kapela zněla skvěle a v perfektní kondici. Duran Duran slíbili, že se do Ruska vrátí během svého příštího turné, které kapela plánuje na rok 2015 společně s novým albem. Info: duranasty.com.

2014-07-13 | Nové album v roce 2015?

Duran Duran by rádi vydali nové album na jaře 2015 a první singl z nového alba chtějí pustit do éteru ještě před koncem tohoto roku. Podle Nicka Rhodese mají tři kandidáty na singl. Za mixážní pult usedl Spike Stent a v létě se ve studiu objeví i producent Nile Rodgers a svou "funky" stopu by měl zanechat v několika skladbách. Info: duranasty.com.

2014-07-12 | Set list - White Nights Festival

SET LIST - Ice Palace, St.Petersburg, Rusko: All You Need Is Now, Sunrise, Notorious. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2014-07-11 | Unstaged

Koncert Unstaged (2011) konečně vyjde na DVD. Poslední známé datum je 26. září 2014. V této chvíli je k dispozici pouze jako předobjednávka na amazon.de za cenu €17.99. V Austrálii však toto dvd vyšlo již 12. června 2014 a koupit ho můžete např. na Ebay.com.
Plánujete dovolenou v Itálii? Jestli ano, tak máte mimořádnou příležitost vidět koncertní vystoupení Duran Duran "Unstaged" (2011) pod režisérskou taktovkou Davida Lynche v kinech po celé Itálii ve dnech 21.-23. července 2014. Seznam kin najdete na woovie.it!

2014-06-20 | John Taylor 54

Happy Birthday Mr.Taylor (54) - hlavně zdraví a spoustu skvělých hudebních nápadů do dalších let.

2014-06-19 | Silvio Anastacio a Simon LeBon

Silvio Anastacio vydává album "Last Forever", na kterém se jako host objevuje Simon LeBon ve skladbě "Save A Prayer". Ukázku i možnost koupě v digitální podobě máte na stránce itunes.apple.com.

2014-06-16 | Nový Duran Duran Tribute

15.července 2014 vychází benefiční album (pro Amnesty International) - Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran. Bude obsahovat skladby interpretů jako jsou Moby, Little Dragon, Soko nebo Austra. Album vychází s půlročním zpožděním. Na internetu již najdete skladby od Mobyho, Beliefs a Warpaint.
Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran
01 Moby - "Rio"
02 Beliefs: "Sound of Thunder"
03 Service Bells: "Anyone Out There"
04 Soko: "Girls on Film"
05 Warpaint: "The Chauffeur"
06 Luxxury: "Planet Earth"
07 Little Dragon: "Save a Prayer"
08 Carina Round: "Come Undone" (ft. Aidan Hakwen)
09 Vum: "Winter Marches On"
10 Louise Burns: "Land"
11 Austra: "American Science"
12 Darklands: "Union of the Snake"
13 Halo Circus: "Do You Believe in Shame?"
14 Trends: "My Own Way"
15 Barbarian: "Late Bar"
16 The Holiday Crowd: "Friends of Mine"
17 Verdigrls: "Secret Oktober"
18 Trends: "My Own Way"
19 Lewis + Clarke: "Seventh Stranger"
Info: pitchfork.com.

2014-06-13 | Warren Cuccurullo

Warren má novou oficiální stránku na Facebooku - Warren Cuccurullo Official.
22.července 2014 vyjde Warrenovo album "The Master", které vzniklo ve spolupráci Warrena s Ustad Sultan Khanem. Předobjednávky alba najdete např. na amazon.com.

2014-06-09 | Duran Duran live na ČT ART

Zítra se v klidu a pohodě posaďte do svých křesel a nalaďte si tv stanici ČT Art ... ve 21:15 nám připravili DURAN DURAN :-)
Mrkváče, trvalá a víkendové disko – toť typický český posluchač Duran Duran v době první poloviny osmdesátých let. Kvintet hudebníků z Birminghamu a Londýna tehdy určoval trend. Ovlivňovali populární hudbu, módu, tvorbu videoklipů i koncertních show. Byli megapopulární a je vlastně s podivem, že kolotoč kolem sebe, i přes občasné pády, pauzy a personální změny, vydrželi. Dnes má marka Durana Duran stále blyštivý lesk. Koncertují opět v nejslavnějším složení, až na kytaristu Andyho Taylora, a čerpají ze zásoby velmi, velmi kvalitního repertoáru popových písní. Hodinový sestřih z vystoupení v Manchesteru v roce 2011 je esencí Duran Duran. Info na ceskatelevize.cz.

2014-06-08 | Nick Rhodes 52

Happy Birthday pro našeho synthezátorového mága - Nicka Rhodese (52) - k jeho dnešním narozeninám!

2014-05-28 | Allison Iraheta + Halo Circus

Další interpret, který se objeví na tribute albu Duran Duran bude Allison Iraheta + Halo Circus, kteří předělají “Do You Believe In Shame?” ... obrázek, jak si s tím poradí, si můžete udělat z jejich živého vystoupení z července 2013... že by zkouška na nečisto? ... Video - youtube.com.

2014-05-28 | Moby - Rio

... tak tady si můžete poslechnout celou verzi skladby RIO od Mobyho v celé své "ošklivé" kráse :-( ... Odkaz - hypetrak.com.

2014-05-26 | Galerie: Exkluzivní fotky nového 2LP A Diamond In The Mind

The Vinyl Factory připravilo pro fanoušky na svých stránkách ochutnávku ve formě fotek - kompletní obal v obrazech, právě vycházejícího 2LP od Duran Duran s názvem A Diamond In The Mind, které vychází 27. května v limitovaném nákladu 2000 kusů. Tohle určitě potěší... už aby to bylo doma :-)
Info na thevinylfactory.com.

2014-05-17 | Rio a Moby

První singl s tribute alba (které připravuje vydavatelsví Manimal), pocty Duran Duran, bude RIO od Mobyho...jsem zvědavý, jak se s tím popere :-)

2014-04-28 | Read My Lips (cover od Fly Moon Royalty)

Duo Fly Moon Royalty ze Seattlu přezpívalo skladbu Duran Duran 'Read My Lips'. Je to hodně netradiční výběr na "přezpívání". Skladby z alba "Liberty" (1990) nejsou zrovna častým jevem. O to více to samozřejmě nás fanoušky DD těší :-)
Více v angličtině na usatoday.com.

2014-04-26 | Happy Birthday

Happy Birthday pro mého nejoblíbenějšího člena kapely - Rogera Taylora (54) - k jeho dnešním narozeninám!

2014-04-23 | John Frusciante

Duran Duran potvrdili svojí spolupráci s Johnem Frusciantem. John Fruscianto přidal několik svých nápadů k novým skladbám Duran Duran. Skladby se k němu dostaly přes internet až do Kalifornie a spolupráci s ním si Duran Duran pochvalují. Podle kapely jeho kytary zní skvěle. John Anthony Frusciante (* 5. března 1970, New York) je americký kytarista a bývalý člen kalifornské skupiny Red Hot Chili Peppers. Info v angličtině na duranduran.com.

2014-04-17 | Novinky v obchodě

Duran Duran si připravili něco málo novinek ve svém webovém obchodě!
*zpátky je bílé tričko s logem “Reflex”, k 30.výročí od vydání singlu "The Reflex"
*úplně nové černé tričko s novým logem Duran Duran
*krásný deluxe hrníček s novým logem Duran Duran
*zpátky je i oblíbené dětské oblečení včetně bryndáků s logem Duran Duran
Více na creweissue.co.uk.

2014-04-07 | A Diamond In The Mind na vinylu

Vydavatelství The Vinyl Factory připravuje na 25.května 2014 vydání limitované edice alba s živým vystoupením Duran Duran ‘A Diamond In The Mind’ na vinylu. Jedná se o edici o 2000 kusech s rozevíracím obalem na dvou 180-gramových vinylech se "špetkou" diamantového prachu jako součástí loga na obalu. Více na vfeditions.com.
Seznam skladeb:

A
Before The Rain
Planet Earth
View To A Kill
All You Need Is Now

B
Come Undone
Blame The Machines
Reflex
Girl Panic

C
Is There Something I Should Know
Ordinary World
Notorious
Hungry Like The Wolf

D
Sunrise
Wild Boys
Rio

2014-03-27 | Dětská charita

Brian McFadden z Westlife, John Taylor z Duran Duran, Tessa Sanderson z Olympian a Margaret Mountford z Apprentice se zúčastnili charitativní sbírky pro Rainbow Trust Children’s Charity v Cleeve Road v Leatherhead, kde pomohli získat příspěvek v hodnotě L 275000. Tato akce se uskutečnila 10.března v hotelu Savoy v Londýně. Všichni přítomní si užili módu, celebrity, ale i odpolední čaj nebo večeři spojenou s archívními víny. Více v angličtině na yourlocalguardian.co.uk.

2014-03-11 | DJ Roger Taylor

6.března přiletěl Roger Taylor do Curychu, aby se zde zúčastnil jako DJ speciálního večera k otevření švýcarské pobočky (švýcarské vydání) magazínu L’Officiel. Roger k této akci popznamenal: "Byla to skvělá noc ... hudbu jsem pouštěl až do časných ranních hodin, skvělý večer a já miluju Curych, dav krásných lidí, velké město. Hrál jsem 12" mix skladby The Reflex.Bylo někdy kolem 1 hodiny ranní a místnost se doslova otřásala!" Více na duranduran.com.

2014-02-28 | A Night For Nick (Milligan)

Simon Le Bon a Dom Brown včera odehráli benefiční vystoupení v Londýně “A Night for Nick,” věnované Nickovi Milliganovi a jeho 8-leté dceři Emily, kteří zemřeli vloni v létě při tragické nehodě na lodi. Nick byl velmi dobrý přítel Simona a Yasmin Le Bonových.
Finanční výnos získaný z této akce půjde rovnou do Cornish Air Ambulance, kteří pomohli zachránit život Nickově manželce Victorii, stejně jako jejím třem dalším dětem, které byly zapojené do této strašné nehody.
Simon a Dom odehráli skladby “Ordinary World” a “Rio.” Více info na duranduran.com.

2014-02-19 | Duran Duran VIP

Duran Duran uvolnili "gold" balíček pro členy fan klubu pro rok 2014. Za cenu $79.99 získáte výhody předprodeje vstupenek, účast v soutěžích, informace z první ruky apod. a díky "gold" balíčku ještě navíc:
- tričko navržené Patty Palazzo jen a jen pro VIP členy
- stylovou tašku s novým logem Duran Duran
- podložku pod myš - do vaší kanceláře nebo k domácímu počítači
- červenočerný štítek s logem DD na zavazadla pro cestování ve velkém stylu
- magnet na lednici s novým logem DD
- zápisník s logem
- exkluzivní pero
- uvítací dopis od Simona Le Bona
* Pozn.: Neobsahuje členskou kartu jako v minulých letech
GOLD členství platí na následujících 12 měsíců. Více informací na duranduranmusic.com.

2014-02-18 | Duranasty Webzine

Přátelé, Duranasty Webzine je opět tady! Stránka duranasty.com začala psát svojí historii 2.2.2002, přesně 21 let od vydání prvního singlu Duran Duran, Planet Earth (1981). Tento měsíc vstoupil italský web do svého 12. roku své existence. Dnes přináší opět aktualizaci všeho důležitého, co se v táboře "Duran Duran" za poslední dobu událo. Věnuje se především informacím kolem nahrávání nového alba jako např. plánované období vydání alba, nahrávání vokálů s Voce Chamber Choir a the London Youth Chamber Choir apod. Více se dozvíte v anglickém jazyce na duranasty.com.

2014-02-16 | Andy Taylor (53)

Happy birthday pro Andyho Taylora k jeho 53. narozeninám! Hodně štěstí a hlavně zdraví... a ať se letos už konečně podaří vydat nové album!

2014-02-13 | Duran Duran nahrávali se sbory

Tento týden Duran Duran nahrávali se sbory Voce Chamber Choir a London Youth Chamber Choir pod vedením hudebního ředitele Suzi Digbyho. Oba sbory se sešly v pondělí večer se členy kapely a nahrály vokály na několik nových písní Duran Duran. Tato session se konala v kostele Svatého Gabriela v Pimlicu. Zpěv těchto sborů je podle Duran Duran přesně to, co pro své nové album hledali. (info: duranduran.com)

2014-02-13 | Voce Chamber Choir

vocechamberchoir.org.uk: V pondělí večer se Voce Chamber Choir spojili s velmi speciálními hosty - Simonem le Bonem a Johnem Taylorem z Duran Duran! Páni z Duran Duran si myslí, že spojení s Voce je skvělou volbou pro některé jejich skladby z připravovaného alba a tak jsme nazpívali něco málo na jejich zbrusu nový materiál. Zpívání se Simonem LeBonem a Johnem Taylorem byl prostě úžasný zážitek. Už se nemůžeme dočkat, až uslyšíme hotový materiál... (info: vocechamberchoir.org.uk)

2014-01-15 | Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi z dd.com: Díval jsem se na obal alba DECADE a zdá se, že jsem poznal autora fotky Simona, kterou nafotil Guido Harari; fotka Nicka je od Virginie Liberatore, ale nevím, odkud pochází Johnova fotka. Buďte tak laskav, můžete mi pomoci? Děkuji Cami.

“Ahoj Cami, zdá se, že si nikdo nepamatuje, kde byla Johnova fotografie pořízena, bohužel. Máte naprostou pravdu, že mojí fotku nafotila Virginia Liberatore. Stephen Sprouse od nás dostal spoustu fotografií a on sám si vybral ty, které chtěl použít na obal. Fotografie pocházejí z různých míst a on je svým stylem spojil dohromady. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších obalů našich alb. Nick”

2014-01-13 | Tequila Sunrise

Na TV stanici Nova Cinema právě běží film "Tequila Sunrise" (1988). Proč o něm píšu? Na soundtracku k tomuto filmu (a samozřejmě i ve filmu samotném) se objevuje skladba "Do You Believe In Shame?" od Duran Duran a "Dead On The Money" od Andyho Taylora (ex-Duran Duran).
Soundtrack: 1. Surrender To Me - Ann Wilson & Robin Zander, 2. Do You Believe In Shame? - Duran Duran, 3. Recurring Dream - Crowded House, 4. Give A Little Love - Ziggy Marley & The Melody Makers, 5. Don't Worry Baby - The Everly Brothers & The Beach Boys, 6. Dead On The Money - Andy Taylor, 7. Unsubstantiated - The Church, 8. Beyond The Sea - Bobby Darin, 9. Tequila Dreams - Dave Grusin, 10. Jo Ann's Song - Dave Grusin.

2014-01-04 | Nick je zábavný

Nick Rhodes jednou řekl o nočním životě podnikatele Nicka Valentina: "Nickovy hodinky jsou vždy nastavené o 15 minut dříve než všechny ostatní v Londýně. To znamená, že obvykle vidí věci jako první, ale nevyhnutelně se domů dostane jako poslední." ... líbí se mi Nickův humor :-) (info: thedailybeast.com)

2014-01-02 | Unstaged na DVD?

Amazon.de na svých stránkách uvádí, že 28.3.2014 vyjde koncert Duran Duran "Unstaged" z roku 2011 v režii Davida Lynche na DVD... že by?

2014-01-01 | Happy New Year!

Hodně zdraví, štěstí a pohodu se spoustou muziky Duran Duran Vám všem do roku 2014 z celého duranovského srdce přeje Romanduran!
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0223s | ↑↑ Top