Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

2013

2013-12-24 | Klidné Vánoce

Vůně jehličí, světla svíček a cukroví, to vše patří k Vánocům stejně jako vánoční atmosféra a vlídné slovo. Přejeme Vám, ať jsou letošní Vánoce těmi nejkrásnějšími a nadcházející rok tím nejúspěšnějším... pro vás i pro Duran Duran s jejich připravovaným albem.

2013-12-20 | Zemřel David Richards

Dnes zemřel po dlouhé nemoci producent David Richards (57). V roce 1993 spolupracoval s Duran Duran na albu "Duran Duran" a na remixech k jejich singlům. RIP

2013-12-08 | Warren Cuccurullo 57

Všechno jen to nejlepší pro Warrenna Cuccurulla k jeho 57. narozeninám!

2013-11-27 | Novinky v obchodě Duran Duran

Už víte co vám přinese Ježíšek? Jestli ne, tak omrkněte novinky v oficiálním obchodě skupiny Duran Duran a neváhejte utratit něco málo peněz. Vánoce se blíží, tak si udělejte radost :-) (creweissue.co.uk)

2013-11-20 | 30. výročí vydání alba Seven And The Ragged Tiger

Seven and the Ragged Tiger je třetí studiové album Duran Duran, které vyšlo právě před 30-ti lety. Je to první a zároveň i jediné číslo 1 Duran Duran v britské albové hitparádě zároveň na dlouhou dobu poslední studiové album v původní pětičlené sestavě (až do roku 2004, kdy vychází album Astronaut)... více info v angličtině na en.wikipedia.org.

2013-11-19 | Nová kniha plná plakátů

Tak to vypadá na novou knihu plnou plakátů s tématikou Duran Duran. Historií tohoto tématu nás provede připravovaná kniha fanouška Duran Duran - Andyho Goluba ... více infos v angličtině: durandy.com.

2013-10-27 | Happy B-Day

Všechno jen to nejlepší k dnešním 55. narozeninám pro Simona LeBona!!!

2013-10-27 | Zemřel Lou Reed

Ve věku 71 let zemřel americký rockový hudebník Lou Reed, který byl zakládajícím členem skupiny The Velvet Underground. V neděli o tom informoval americký časopis Rolling Stone. Příčina úmrtí zatím nebyla zveřejněna. RIP (novinky.cz)
V roce 1995 přezpívali Duran Duran velký hit Lou Reeda "Perfect Day", který vyšel na albu Thank You a zároveň i jako singl.

2013-10-21 | 25. výročí alba Big Thing

Album Duran Duran "Big Thing" slaví nádherných 25 let od svého vydání. Přineslo skvělé hity jako "I Don't Want Your Love", "All She Wants Is", "Do You BElieve In Shame?" nebo "Too Late Marlene". Skvěle napsané ohlédnutí najdete na duranasty.com v angličtině.

2013-10-10 | In-Edit Film Festival

In-Edit Festival jehož 11. ročník se koná letos v Barceloně (ve dnech 4.10.-3.11.), uvede ve svém programu vystoupení Duran Duran "Unstaged", které v roce 2011 režíroval David Lynch. Festival se zaměřuje na hudební dokumentární filmy. (dd.com)

2013-10-09 | No Ordinary EP

No Ordinary EP je název promo kazety, kterou Duran Duran vydali před 20-ti lety (pouze v USA) a která obsahovala 3 skladby z akustického vystoupení v Tower Records v Hollywoodu: Hungry Like The Wolf, Notorious a Come Undone. K příležitosti oslavy Record Store Day v Americe, která proběhne 29. listopadu 2013, vydají Duran Duran tento raritní kousek na bílém 10" vinylu. Toto speciální vydání vyjde v počtu 5000 ks a tato limitovaná edice bude zároveň i číslovaná. Podle dd.com nemusí fanoušci žijící mimo Severní Ameriku zoufat, protože nečíslované vydání pro ně Duran Duran připravují na prosinec.
John Taylor dodává: "Jsme velmi rádi, že tento vzácný kus naší historie byl zvolen pro Record Store Day. Vzpomínám si, jak tato show šla do celého světa přes satelit. Jako zanícený sběratel vinylu si myslím, že to bude pro fanoušky velmi zajímavé." (dd.com)

2013-10-08 | John Taylor a Diane Birch

John Taylor hraje na basovou kytaru na prvním singlu zpěvačky Diane Birch s názvem "All The Love You Got". Skladbu napsali a produkovali Eg White, Questlove a Steve Greenberg. John svůj part nahrával ve studiu Sphere. (dd.com)

2013-09-24 | In The Pleasure Groove

Dnes vychází Johnova kniha "In The Pleasure Groove" v USA nově s proslovem od Nicke Rhodese. (dd.com)

2013-07-17 | Notorious

Simon LeBon si odskočil do Hyde Parku v Londýně a zaspíval si na jednom pódiu společně s kapelou Chic a jejím frontmanem Nile Rodgersem skladbu "Notorious". Skladbu Duran Duran z roku 1986, kterou v té době produkoval právě Nile Rodgers, si oba náramně užili. (radiotoday.co.uk)

2013-07-16 | Rum Runner

Dnes je to přesně 33 let od prvního vystoupení Duran Duran v klasické sestavě - Simon, Roger, John, Nick a Andy. Bylo to 16.7. 1980 v klubu Rum Runner v Birminghamu (UK).

2013-07-13 | Live Aid

13. červenec - Den, kdy se odehrál koncert Live Aid. Obrovská hudební akce na podporu hladovějících dětí v Africe, se uskutečnila před 28 lety a velké díky samozřejmě patří všem účinkujícím a také hlavnímu pořadateli - Bobu Geldofovi. Duran Duran byli u toho, byli součástí nečeho moc a moc potřebného a to je dobře. Koncert Live Aid vydělal přes 100 miliónů liber a pomohl tím alespoň těm nejpotřebnějším v Etiopii. (stream.cz)

2013-07-07 | Festival Of Speed

V Goodwood House (West Sussex, Anglie) se 14.7. uskuteční výstava historických závodních vozů pod názvem "Festival Of Speed". V letošním ročníku se v porotě objeví Simon LeBon i se svojí manželkou Yasmin. (dd.com)

2013-07-02 | DJ Roger Taylor

Roger Taylor se představí jako DJ v Sound Waves @ The House – sedm týdnů módy a hudby. V této sérii, která začíná 20.7. se objeví mimo jiné jako Dj také Vince Clark (Depeche Mode, Yazoo). Vystoupení Rogera Taylora je naplánované na 27.7. Více informací v angličtině na stránkách dd.com.

2013-06-20 | John Taylor 53

Happy Birthday Mr.Taylor (53) - hlavně zdraví a spoustu skvělých hudebních nápadů do dalších let.

2013-06-08 | Nick Rhodes 51

Happy Birthday pro našeho synthezátorového mága - Nicka Rhodese (51) - k jeho dnešním narozeninám!

2013-06-02 | Simon a Timbaland live

Simon Le Bon včera večer vystoupil společně s producentem Timablandem na koncertě "Chime For Change" na Twickenham Stadium ve Velké Británii. Na akci na podporu ženských práv nemohl Simon chybět. Podle jeho slov, rovnoprávnost po celém světě vždy podporoval. Není se čemu divit, vždyť je to otec tří dcer. (dd.com)

2013-05-27 | Studio update

Tak to vypadá, že se Duran Duran věnují novému albu s nadšením. Úspěch posledního alba "All You Need Is Now" je tou správnou hnací silou a inspirací ... myslím, že můžu mluvit za vás za všechny ... MOC SE TĚŠÍME :-)

2013-05-23 | Charitativní vystoupení pro amfAR

Duran Duran se zúčastnili charitativního večera na podporu organizace amfAR, která se angažuje v citlivé oblasti kolem nemoci AIDS. Duran Duran vystoupili živě se čtyřmi skladbami ["Hungry Like The Wolf", "Notorious", "Girls on Film" a "Rio"] a zároveň vydražili živé vystoupení "u někoho doma", které pro kupujícího obstarají John, Dom a Simon. Celá akce se uskutečnila v Hotelu Du Cap v Cannes ve Francii.

2013-05-12 | John Taylor vypráví o svém boji proti alkoholu

Birminghamský rodák a muzikant popisuje na Konferenci o návykových poruchách skupinovou terapii, která ho zachránila. V Birminghamu narozený baskytarista Duran Duran - John Taylor mluvil o své bitvě s alkoholem, popisoval to jako „nemoc“. Dvaapadesátiletý umělec, který prodal více než 80 milionů desek během jeho zářivé kariéry, trpěl závislostí, se kterou se vypořádal při vzestupu jeho slávy... celý překlad článku z Birmingham Mailu od Míši.

2013-05-06 | Nick Rhodes - interview

Skvělý překlad interview s Nickem Rhodesem z minulého týdne od Míši najdete na našich stránkách ...
GQ: Stala se televize náhradou společenského života?
Pro mě je trocha antropologie po večerech vždy lepší než zůstat doma a koukat na telku.... Ironií je, že lidé se dnes mnohem víc zajímají o životy ostatních než jejich vlastních. Samozřejmě rozumím fascinaci sledování katastrof v televizních reality show, chtít vidět lidi, jak budou reagovat je lidská přirozenost. Ale ve skutečnosti bych povzbudil lidi, aby našli někoho, s kým můžou mluvit, než někoho na koho můžou jen koukat... celý překlad.

2013-04-30 | Nick Rhodes a jeho režijní debut

Nick Rhodes představil svůj režijní debut, video k singlu jeho projektu (s Warrenem Cuccurullem) TV Mania “Beautiful Clothes” z alba Bored With Prozac and The Internet?. Video můžete shlédnout např. na stránce gq-magazine.co.uk, kde najdete i rozhovor s Nickem.

2013-04-26 | Happy Birthday

Happy Birthday pro mého nejoblíbenějšího člena kapely - Rogera Taylora (53) - k jeho dnešním narozeninám!

2013-04-23 | Duran Duran a Ronson ve studio

Duran Duran jsou společně s Markem Ronsonem opět ve studiu a pracují na společné nové desce. Podle fotek z dd.com jsou ve velmi dobré náladě... Více na dd.com.

2013-04-21 | Dr. Karel Vrba a A View To A Kill

Náhodou jsem narazil na básníka a textaře Dr. Karla Vrbu. Nejsem nijak básnicky založený, ale zaujal mě jeho text na hudbu Duran Duran k jejich skladbě "A View to A Kill" a tak bych se o něj s vámi rád podělil. Vrbův text nese název "Já jsem ti souzen"... Více najdete na karelvrba.cz.

2013-04-02 | Rio

Blahopřejeme Duran Duran, blahopřejeme albu RIO. Toto album bylo zvoleno fanoušky jako 3. nejlepší album všech dob na rádiu BBC Radio 2!!!

2013-03-27 | Is There Something I Should Know? modrý vinyl

Singl “Is There Something I Should Know” bude jako re-edice k dispozici (k prodeji) u příležitodti dne hudebních obchodů - Record Store Day - 20.4.2013. Vloni jsme měli možnost si při této příležitosti koupit singl "Girl Panic". Letos se v seznamu zemí objevila i Česká republika:
Hong Kong, Korea, Chorvatsko, Srbsko, Slovinsko, Belgie, Kanada, Česká republika a Maďarsko, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Rakousko, Řecko, Itálie, Mexiko, Nizozemí, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Taiwan, Velká Británie, Izrael a Rusko.

2013-03-26 | Nick Rhodes a MNDR

Nick Rhodes spolupracoval s MNDR a díky této spolupráci vznikl Nickův remix ...
MNDR – Feed Me Diamonds (Remixes – Part II)
1. Feed Me Diamonds (Radiant Cut Remix) ... remix od Nicka Rhodese
2. Feed Me Diamonds (DJ Poet, Chebacca, & Connor Cruise ListenDeep Remix)
3. Feed Me Diamonds (Gutter Brothers Remix)
4. Feed Me Diamonds (Jillionaire & Phat Deuce Remix)
5. Feed Me Diamonds (Peter Wade Remix)
6. Feed Me Diamonds (Safety Scissors Remix)
7. Feed Me Diamonds (Creep Remix)
Více hledejte např. na duranduran.com.

2013-03-25 | Is There Something I Should Know? ... 30.výročí

Před 30 lety se singl Duran Duran "Is There Something I Should Know?" dostal na 1.místo britské hitparády!!! Skvělý pohled, skvělé pocity, skvělé všechno :-)

2013-03-07 | Tomu neuvěříte. Hádejte, jak stará je asi tahle modelka?

Tak nějak se má za to, že jakmile modelky přesáhnou 35 let věku, už by se měly chystat pomalu, ale jistě do důchodu. Yasmin Le Bon si ale řekla, že nic takového nemá v plánu a dělá modelku pořád.
Teď dokonce i se svou dcerou nafotila sérii obrázků pro značku Monsoon, kde se ukazují v šatech pro jarní a letní sezónu roku 2013. Dcera se jmenuje Amber Le Bon a je jí 23 let.
Kolik je potom té sličné modelce, která je zároveň její matkou? Neuvěřitelných 48 let! Má íránsko-britské předky, je matkou tří dětí a modelku dělá už neuvěřitelných třicet let.
Za manžela má zpěváka z kapely Duran Duran, Simona Le Bona, kterého si vzala v roce 1985 a manželství jim vydrželo dodnes. Kdo by se také rozcházel s ženou, která v téměř padesáti vypadá takhle, ne? ... Více najdete na extra.cz.

2013-03-02 | Co bude Reflex poslouchat?

Co hezkého a zajímavého budou mít lidé z Reflexu na víkend v ipodech, telefonech a přehrávačích? Tipy redakce každý pátek na Reflex.cz v rubrice Ucho Reflexu.
Luděk Staněk: Duran Duran jsou jedním z mých klasických guilty pleasures (pro Ivana Hamšíka - tajných radostí). Girl Panic! je epická vzpomínka na dobu, kdy v osmdesátých letech DD vládli MTV svými opulentními klipy plnými modelek. Fakt mě to baví - asi ze všeho nejvíc mě pak baví koukat na tu věc, kterou pro ně Jonas Akerlund natočil... Více najdete na reflex.cz.

2013-02-28 | TOP 007 nejlepších písní z bondovek

Před několika dny se rozdávali Oscaři. Cenu za nejlepší filmovou píseň dostala Adele za Skyfall ke stejnojmenné bondovce. Poohlédli jsme se tedy za filmy s Jamesem Bondem a hudbou kolem něj, abychom zhodnotili, jestli by Adele svoje místo obhájila i v této silné konkurenci. Zde je sedm nejlepších hitů, které vystihují atmosféru tohoto dnes již téměř svébytného žánru.
4. Duran Duran – A View To a Kill
Divocí kluci Duran Duran se postarali o píseň ke čtrnácté bondovce Vyhlídka na vraždu, kde si Jamese Bonda naposledy zahrál Roger Moore. Ten z filmu sám nebyl příliš nadšený a odcházel tak od role tajného agenta trochu v rozpacích. A View To a Kill se umístila na prvním místě Billboard Hot 100, což se zatím nepovedlo žádnému jinému bondsongu. Oficiální video se inspirovalo žánrem a kapela to vzala s Bondem vážně - členové skupiny se stylizují do špiónů a zloduchů na Eiffelově věži. Na konci se povedlo udělat Simonem Le Bonem úsměvnou narážku na klasickou představovací hlášku Jamese Bonda... Více najdete na ireport.cz.

2013-02-27 | 60 nejlepších

John Taylor zvítězil v anketě o nejlepšího basového kytaristu všech dob!!! Anketu pořádala webová stránka musicradar.com a John zvítězil se ziskem 30% hlasů. Velká gratulace!

2013-02-24 | Fotky z roku 1993

K výročí vydání alba "Duran Duran (1993)" představila skupina několik fotek z roku 1993, které nebyly nikdy zveřejněny. Fotky byly pořízeny při dokončování alba v Londýně. Více najdete na duranduran.com.

2013-02-23 | 20.výročí od vydání alba Duran Duran [The Wedding Album]

Je to přesně 20 let, co Duran Duran vydali album "Duran Duran", které bylo známé i pod názvem "Wedding Album (Svatební album)". Jako novinka toto album vyšplhalo na 4.místo v britské albové hitparádě a Duran Duran byli opět po letech na vrcholu !!!
Kapela se na svých stránkách tomuto výročí věnuje velmi podrobně a tak si můžete přečíst (v angličtině) názory na toto album od jednotlivých členů s odstupem dvou dekád! Vše podstatné najdete na duranduran.com.

2013-02-17 | TV Mania - předobjednávky

The Vinyl Factory vydá v březnu 2013 "limited Boxed and Gatefold editions" nového alba projektu TV Mania (Nick Rhodes a Warren Cuccurullo) "Bored With Prozac and The Internet?". Zájemci již mohou na stránkách The Vinyl Factory před-objednávat zmiňované edice. Label The Vinyl Factory v roce 2012 vydal speciální edice alb od interpretů jako např. Florence + the Machine, Roxy Music, Massive Attack, David Byrne nebo Martin Creed.

Před-objednávky a další informace naleznete na následujících odkazech:
Vinyl Factory Box Set of “Bored with Prozac & the Internet?”
Vinyl Factory Gatefold Vinyl of “Bored with Prozac & the Internet?”
“Bored with Prozac & the Internet?” on iTunes

2013-02-16 | Andy Taylor (52)

Happy birthday pro Andyho Taylora k jeho 52.narozeninám! Hodně štěstí a hlavně zdraví... a ať se letos podaří vydat dlouho očekávané nové album!

2013-02-13 | Is There Something I Should Know? - 30. výročí

K 30. výročí vydání singlu Duran Duran ‘Is There Something I Should Know?’ (1983) se můžeme těšit na dubnovou re-edici tohoto singlu s modrým vinylem !!! Singl bude obsahovat skladby:
- A: Is There Something I Should Know?
- B: Faith In This Colour

2013-02-04 | Koishii & Hush: CD Maxi single

Koishii & Hush hodlají vydat CD maxi sngl “C’est Tour Est Noir”, na kterém se podílel i John Taylor. V plánu mají vydání v počtu 500 ks a 20 ks s podpisy včetně podpisu Johna Taylora. Na indiegogo.com je možno předobjednat zmiňovaný singl za cenu 15 Kanadských dolarů.

2013-01-14 | Debut TV Mania

Projekt TV Mania = spolupráce Nicka Rhodese a Warrena Cuccurulla, přináší po letech své ovoce - na 11. března je naplánováno album s názvem "Bored With Prozac and The Internet?" ... pár info:
- produkce TV Mania (Rhodes and Cuccurullo), Mark Tinley a Anthony J Resta
- mix Bob St. John... více info v angličtině na duranduran.com a tvmaniamusic.com.

Track Listing:
1. What About God? 2. Euphoria 3. Beautiful Clothes 4. You’re Dreaming Pal 5. Paramount 6. What’s In The Future? 7. I Wanna Make Films 8. Yoghurt and Fake Tan 9. Grab The Sun 10. Using A Hidden Camera – Eyes In The Sky 11. People Know Your Name
Remixes:
Beautiful Clothes (Eric Hart and Warren Cuccurullo Remix)
Beautiful Clothes (Peter Wade MNDR Remix)
Beautiful Clothes (The New Sins Remix)
Euphoria’ (Monikkr Remix)
Euphoria’ (MSTMX Remix)
I Wanna Make Films (MSTMX Remix)

The Vinyl Factory limited editions:
Boxed Edition
* Cloth bound pure white lift-off lid box w/black ribbon pull inside
* Front of box screen printed black and gold
* Nick Rhodes signed Polaroid hand dipped onto white art stock 12” square paper
* CMYK photo of Nick Rhodes & Warren Cuccurrullo on same 12” stock
* Black envelope holding Warren Cuccurrullo’s signed A5 paper drawing positioned on 12” stock
* 12pp newspaper print fold out booklet
* 12pp 4 col. 12” glossy booklet
* 2 x 180gram white vinyl
* 2 x white disco bags
* 4 x black labels hand-stamped with white ink TV Mania logo

Gatefold Edition
* Gatefold sleeve screen printed w/black & gold
* 2 x 180gram white vinyl
* 2 x white disco bags
* 4 x black labels hand-stamped with white ink TV Mania logo
* 12pp newspaper print fold out booklet

2013-01-07 | Update Duran Duran

Kapela si právě dělá delší přestávku - Simon, John a Roger jsou všichni stále na dovolené - ale nejvíce vzrušující zpráva je, že se celá pětka (včetně Doma Browna) chystá během března opět do studia a dokonce opět s producentem Markem Ronsonem. Po dlouhé a zasloužené přestávce, jsou členové kapely nadšeni nejen z opětovného psaní a nahrávání, ale také z další spolupráce s Markem. Celá kapela se shoduje, že Mark je ideální producent i pro chystané nové album, protože všichni byli jednomyslně spokojeni s albem posledním - All You Need Is Now.

2013-01-01 | Happy New Year!

Hodně zdraví, štěstí a pohodu se spoustou muziky Duran Duran Vám všem do roku 2013 z celého duranovského srdce přeje Romanduran!
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0043s | ↑↑ Top