Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Q&A: Roger Taylor z Duran Duran

Q&A: Roger Taylor from Duran Duran. 09/2011. © 2011 Christina Fuoco-Karasinski (SoundSpike)
Český překlad © 2011 Romanduran

Duran Duran byl hráč ve hře zvané Pop-music více než 30 let, ale bubeník Roger Taylor řekl, že poslední album 'All You Need Is Now', bylo o přežití v této hře.

"Myslím, že jsme do tohoto alba skutečně vložili srdce i duši," řekl Taylor pro SoundSpike v telefonickém rozhovoru z Anglie před začátkem jejich turné. "Musela to být skvělá nahrávka. Sešli jsme se. Album 'Astronaut' bylo velmi dobré. Andy opustil skupinu. Vydali jsme 'Red Carpet Massacre', který jsme měli rádi jako album, ale které ve světě skutečně neuspělo."

"Šli jsme do nového alba a bylo to o přežití. Tohle album mělo být skutečně, skutečně skvělé nebo bychom padli dolů. Ale my šli nahoru a to díky tomuhle albu. A jsme zpátky v Madison Square Garden, v prosinci hrajeme v O2 Areně v Londýně. Máme skvělé UK turné, které je vyprodané. Skutečně je cítit, že je to zase cesta vzhůru. Po 30 letech a všechno je dobré."

'All You Need Is Now', 13.studiové album bylo vydáno v březnu tohoto roku na novém labelu Duran Duran, S-Curve Records. Obsahuje 5 nových skladeb, které obohatily 9-skladbové digitální vydání z konce minulého roku, které vyšlo exkluzívně v iTunes obchodech.
Po jeho digitálním vydání, které produkoval Mark Ronson, se album objevilo jako No.1 v albových žebříčcích iTunes v 15 zemích po celém světě.

Týden po několika "zkouškových" vystoupeních v UK, Taylor mluvil pro SoundSpike o US turné, porovnávání 'All You Need Is Now' a alba 'Rio' a co si myslí o skupinách jimi ovlivněných.

SoundSpike: Jak se dařilo při "zkouškových" vystoupeních?
Roger Taylor: Opravdu, ale opravdu velmi dobře. Dělali jsme tři vystoupení v řadě poslední týden a byli skvělé. Simon se zdá být naplno zpátky. Jsme z toho úplně nadšení. Jak asi víte, byli jsme pár měsíců mimo koncertování kvůli Simonovým hlasovým problémům. Teď jsme zpátky a připraveni.

SoundSpike: Takže jeho hlasivky jsou už zase ve formě?
Roger Taylor: Ano, ano. Udělali jsem tři 1,5-hodinová vystoupení ve třech dnech, která jsou velmi namáhavá a on to všechno zvládnul. Myslím si, že hlavně potřeboval klid pro hlasivky, které jsou klíčové. Jo, zní fakt skvěle.

SoundSpike: Co můžeme očekávat od US turné?
Roger Taylor: Všechno je to o tom ukázat nové album 'All You Need Is Now', na které jsme velmi hrdí. Stále album prodáváme ve světě, takže budeme hrát docela dost nových skladeb. Hrajeme skoro dvě hodiny hudby a za 30 let máme z čeho vybírat. Je to opravdu vzrušující show.

SoundSpike: Musí to být nesnadná práce, vybrat každý večer set list z takového množství materiálu.
Roger Taylor: Je to těžké. Jdeme na pódium a máme 5 různých verzí set listu. Obvykle chtějí set list připravený během dne, kdy máme vystoupení, ale my máme 10 minut do začátku koncertu a stále vybíráme set list. "Tady je příliš moc hitovek." "Musíme nějaké hitovky dát pryč." "Musíme tam vložit víc věcí z alba." Je to nekončící diskuze. Je to pro nás velký problém, ale myslím si, že máme spoustu skladeb a máme z čeho čerpat.

SoundSpike: co si myslíte o srovnávání 'All You Need Is Now' a alba 'Rio'?
Roger Taylor: Hm, to je nespravedlivé srovnání. To je místo, kde byl výchozí bod. Mark Ronson přišel s námi nahrát album a řekl, "Nejlepší nahrávka, kterou chlapci kdy udělali bylo album 'Rio'. Tak se pojďme vrátit do výchozího bodu." Dokonce jsme použili i stejnou basu, kterou John použil na tom albu. A Nick oprášil všechny své analogové synthezátory. Moje sestava byl přesně ta samá, jakou jsme měli v roce 1983. Pro Marka Ronsona to bylo skoro jako věděcký experiment, zkusit a najít to správné zaklínadlo, které fungovalo na albu 'Rio'. To byl výchozí bod. Ale samozřejmě, Mark Ronson, je velmi současný producent, takže to bylo velmi současné, ten zvuk, za který zodpovídal Mark. Myslím si, že je to experiment, který skutečně fungoval.

SoundSpike: Co Mark přinesl do skupiny?
Roger Taylor: Myslím si, že přinesl vlastní víru v nás jako muzikanty. Jsme v tom už dlouhou dobu. Dlouhou dobu nás pronásleduje zvuk jiných lidí. Cítíš však, že nemůžeš uvíznout na slepé koleji. Nemůžeš hrát stále stejným způsobem, stále stejným způsobem nahrávat desky, takže máš tendenci utéct do jiných oblastí a jiných směrů. Mark nás vytáhl tam, kde jsme dobří a donutil nás hrát, tak jako před mnoha lety. Taky řekl, že: "Je tady teď spousta skupin, které napodobují váš zvuk. Měli byste se vrátit zpátky a zkusit zase zabrat svoje území. Disco rytmy, funky basová linka, analogové synthezátory." Mark nás svým způsobem vzal zpátky na naše území.

SoundSpice: Co si myslíš o těch skupinách, které jsou jako vy nebo které říkají, že jsou hodně ovlivňovány Duran Duran?
Roger Taylor: Já myslím, že je to skvělá věc. Je to nejlepší forma polichocení, když ti lidé chtějí lichotit. Nikdy jsme neměli skvělé kritiky, zejména v UK. Vždycky jsme byli skupina, kterou novináři chtěli dostat dolů. Bylo to skvělé. "Současně, byly skvělá skupina. Mohly hrát a stále dělají dobrá alba." To pro nás byla opravdu velká věc.

SoundSpice: Jaký byl proces psaní písní pro 'All You Need Is Now'?
Roger Taylor: Stejný jako na ostatních albech. Každé album, které jsme dělali bylo o tom, přijít do místnosti a jammovat jako skupina se Simonem u mikrofonu a jen hrát hodiny a hodiny a hodiny a sledovat co přijde. Hráli jsme 6 nebo i 8 hodin denně a mohla přijít jen jedna povedená věc. Takhle jsem skutečně dělali album. Tak jako chce skupina po 30 letech nahrát album, tak i Beatles psali písně... jen jammování v místnosti. Nejtěžší část toho všeho bylo vlastně, když se album dokončovalo, protože samozřejmě potřebuješ texty, které trvají dlouhou a dlouhou dobu a mixování, které zabere spoustu času. Myslím, že když přišel Mark do tohoto pojektu, tak řekl: "Album dokončíme během dvou nebo tří měsíců. Já pracuji skutečně rychle." O dva roky později jsme stále pracovali na albu. To je způsob, jak Duran Duran dělají desky. Trvá nám to dlouhou dobu. Všichni jsme perfekcionisti a nebudeme vydávat nic, dokud s tím nebudeme absolutně spokojení.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0025s | ↑↑ Top