Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

LiveDaily Interview - Simon LeBon

LiveDaily Interview: Simon LeBon of Duran Duran, 8.května 2008, © 2008 Christina Fuoco-Karasinski (LiveDaily)
Překlad © 2008 Zesab7

Ve době odpočinku ve Střední Americe, mluvil LeBon pro LiveDaily o albu „Red Carpet Massacre“, práci s Timbalandem a bubeníkovi Arctic Monkeys Mattu Holderovi.

Rozjeli jste turné na podporu „Red Carpet Massacre“ v zámoří. Jak to šlo?
Bylo to úžasné. Dvakrát jsme řekli po odchodu z pódia, „Byla to nejlepší show během naší kariéry.“ Byli jsme příjemně unaveni. Loni jsme hráli na festivalu v Roskilde v Dánsku společně s Green Day. Sledovali jsme jsme je co dělají a jak si pohrávají s davem. Strašně moc jsme se od nich naučili. Byl to jistý druh zkoušení naší vize, na tomto turné, zejména na velkých představeních pod širým nebem. Když před vámi stojí ohromné davy, je to s nimi zvláštní druh spolupráce.

Je to působivé, že jste schopni se přiučit něčemu od jiných umělců.
Je to velmi vzrušující. Dělá nás to novými a svěžími. Užívám si to.

Hrajete stále rád na živo klasické hity Duran Duran?
Jednoznačně. Ano, samozřejmě moc rád.

Máte nějaké oblíbené?
To je otázka k zamyšlení, které jsou oblíbené. Come Undone a Ordinary World jsou ohromné. Girls On Film je jeden z našich vrcholů koncertů. Hungry Like The Wolf je od začátku rocková. Planet Earth je rozezpívá. Hm, bylo jich mnoho. The Reflex je roztancuje. Při Notorious šílí. Taková jsou naše vystoupení. Ordinary World je vtáhne do rockového nebe. Poté přijdou na řadu nové kousky. Písně typu Nite-Runner, která je laděná do funky, s námi dělali Justin Timberlake a Timbaland. Je opravdu dobrá na živo. Nebo Skin Divers a Tempted. Máme spoustu nových písní, které dokáží vytvořit pohodu.

A jak to šlo při spolupráci s Justinem?
Velmi jednoduše. Je milý, milý chlapec při práci. Je velmi veselý. Rozkošný chlap. Vykládá sice nejhorší vtipy na světě, ale je zpěvák a moc dobře ví co dělá zpěváka zpěvákem. Všechno šlo dobře a opravdu rychle.

Co přinesl do kapely?
Dobrá, určitě přinesl současnost. A je to jen část jeho přínosu. Třeba i kousek pohádkového prachu.

S kým dalším by jste rád spolupracoval?
Rád bych spolupracoval s Markem Ronsonem. Oparvdu mě nenapadá nikdo jiný. Nechali jsme namixovat jednu z našich písní, Skin Divers, bubeníkem Mattem Heldersem. Matt Helders je bubeník skupiny Arctic Monkeys a je to opravdu, opravdu prima chlapík. Jsem z něj unešený.

Proč jste se rozhodli pro název alba „Red Carpet Massacre“?
Protože se jedná o jistý druh zdělení rozdílů moderního života veřejnosti. Bije to do očí. Jako prima titulek v novinách, že? Jedná se o určitý pohled na lidi žijící své životy na veřejnosti, ať už v reality show nebo jako upadající celebrity. Modelky na léčení. Víte co tím myslím? Všechno se to dá shrnout do faktu, že např. někdo chce vyhodit vlak, ve kterém jedete, do povětří. Je to poutavý titulek!
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.003s | ↑↑ Top