Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Andy Taylor - Interview

DD star on his extravagant drugs bill, © 2008 Andrew Williams (Metro)
Překlad © 2008 Romanduran

Proč jsi napsal knihu?
Je to skvělý příběh a já neměl zrovna co dělat (smích). Zdálo se mi, že dávat všechna ta fakta dohromady do nějakého příběhu by mohlo být zajímavé.

Objevuje se v knize něco, co by mohlo naštvat tvé spoluhráče z DD?
To si nemyslím. Psal jsem to poctivě a vždycky jsem nejdříve psal o svých nedostatcích, než jsem se zmínil o někom jiném. Já je stále respektuji, strávili jsme spolu hodně času. Nemohl jsem se ale vyhnout psaní o alkoholu, drogách a chaosu, který z toho všeho vzešel. Ale ve 21 letech jsem toho dosáhl tolik, o čem většina lidí jen sní.

Jaké byly důvody k tomu být ve skupině?
Byl jsem schopen koupit si volnost v životě. Bylo to lepší než být fotbalista a když jste to dělali dobře, byli jste za vodou.

Kdy se považuješ za úspěšného?
Když jsem podepsal smlouvu s nahrávací společností, v 19 letech. Byl to velký moment. V 80-tých letech znamenala smlouva s významnou firmou úspěch – nyní to znamená h**** . Jindy to byly rockové a popové ceny. Byli jsme nominovaní na šest cen a vyhrály čtyři. Bylo to úžasné.

Jaký byl nejhorší koncert?
Když jsme hráli pro královskou rodinu v Monaku, kde jsem hrál naposledy s Duran Duran. Byl to charitativní koncert nebo něco podobného. To nejsou zrovna skvělé momenty asi pro žádnou kapelu.

Jaké písně Duran Duran jsi nerad hrál?
Mohlo se mi nelíbit hrát každý večer Girls On Film, ale to prostě musíte. Pro publikum je to jedna noc a chtějí slyšet Rio, takže? ... Ordinary World, která je milá, nebyla má vlastní píseň, takže tu jsem moc rád nehrál.

Co všechno jsou fanoušci schopní udělat pro setkání s tebou?
Měli jsme fanoušky, kteří se nám vloupaly do hotelových pokojů, schovávali se v garderobách nebo pod stoly s jídlem. Bezpečnost byla pro nás vždy důležitá. Ohromují mě lidi co přijedou na koncert a ukazují mi 120 lístků z našich koncertů, kdy mě viděli a vždycky se sám sebe ptám - Proč? Ale Bůh jim žehnej!

Jaký byl tvůj nejvíce extravagantní nákup?
Když se sečte všechen ten chlast a drogy, tak je to pořádný účet a to je extravagantní. Milion Liber, které jsme utratili za video Wild Boys bylo také extravagantní. Miluju ale malé privátní letadlo, to je milý luxus.

Proč jsi opustil skupinu?
Dodali jsme album Sony a oni ho odmítli. Věděl jsem, že to bylo nepřipraveností. Roger a já jsem to nechtěl pustit ven, ale ostatní to prostě udělali. Problém byl v našem psaní a Sony je velmi obtížná firma. No a pozvali na spolupráci Timbalanda a já na to nebyl připravený. Udělali album s nejhorším prodejem za celou kariéru, ale nemělo to nic společného se mnou.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0011s | ↑↑ Top