Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Interview - John taylor

Interview: John Taylor, 18.2.2004, © 2004 Ben Todd (Sunday Mirror)
Překlad © 2008 Zesab7

Byli největší kapelou 80-tých let. Duran Duran měli vše – skvělé písně jako Girls On film, Wild Boys nebo The Reflex a svou novoromantickou módu. Jejich poslední rozhodnutí, po 17 letech dát dohromady původní sestavu, bylo fenomenální.

Koncert v Roxy v Los Angeles, který navštívili i Jennifer Aniston a Brad Pitt, byl triumfální. Na srpnovém MTV Awards v New Yorku získali cenu Lifetime Achievement. A jejich koncert v London Forum – jejich první britský koncert od doby Live Aid, byl nazýván nejlepším koncertem roku 2003. Na konci roku pak Duran Duran - Simon Le Bon, John Taylor, Andy Taylor, Roger Taylor a Nick Rhodes úspěšně sekundovali Robbiemu Williamsovi na jeho koncertech v Austrálii a Novém Zélandu.

Simon, John a spol se nyní připravují na dubnové turné po Anglii. Basák kapely John Taylor nám poskytnul exkluzivní rozhovor pro náš Sunday Mirror.

Už se určitě těšíte na Brits Awards.
Bude to skvělé. Sting už má cenu Outstanding Contribution, U2 také a teď je řada na nás.

Jaké písně chystáte zahrát během slavnostního večera?
Ještě v tom nemáme jasno, ale počítáme se skladbami jako Hungry Like The Wolf, Ordinary World nebo Wild Boys. Bude to takový mix.

Jaké bylo koncertovat s Robbiem, hvězdou současné populární hudby?
Sledovali jsme ho a učili se od něj. Nemůžete jen tak vlítnout na pódium. Hráli jsme před 57 tisíci lidí, to nemůžete jen tak odejít z pódia. Hráli jsme před 10 tisíci diváky v Japonsku. Vrátili jsme se do Los Angeles a hráli jsme pro 400 lidí a v Londýně na nás přišlo 1500 lidí.

Co si myslíte o Robbiem?
Mám rád Robbieho. Je to šoumen a baví svoje okolí. Odvádí skvělou práci. není mnoho takových sólových zpěváků, co tohle dokáží.

Jak k tomu vlastně došlo, že jste vyrazili na společné turné s Robbiem?
Robbie byl jediný, který nás oslovil s nápadem, proč nespojit naše vystoupení s jeho na turné po Austrálii a Novém Zélandě na konci roku. Dost dlouho trvalo než jsme na to kývli. Nakonec jsme viděli jeho vystoupení v Knebworthu, které bylo šokující a tak jsme si řekli, že do toho půjdeme.

Robbie v minulosti bral drogy a hodně pil. Koneckonců, vy jste na tom byl stejně, ale teď už jste čistý více jak 8 let že?
V minulosti, když jsem byl v kapele, tak mi servírovali kokain na talíři každý den. Nikdy jsem si o něj neříkal. Prostě tam byl. každý den jsem pil i šňupal a moc jsem nejedl. Drogy byla moje dieta. Sebekriticky musím uznat, že to bylo šílené.

Proč?
Byl na nás vyvíjen velký tlak, být úspěšný, psát jednu píseň za druhou. Museli jsme vypadat skvěle – v našich videoklipech, na našich fotkách, na vystoupeních. Turné bylo vždycky neuvěřitelně namáhavé. Zbohatnul jsem a už jsem v tom lítal. Drogy mi změnily život. Bylo to děsivé a dost jsme tím trpěl. Po čase jsem chtěl od všeho utéct – od drog, pití, žen i od kapely. Nenáviděl jsem to. Bylo to jako několik manželství, které žijete ve stejnou dobu.

Ale teď je všechno jinak.
Vím jen jedno – že vše teď dělám pro kapelu, starám se o ni a jsem z toho všeho nadšený.

A jak vycházíte se Simonem a ostatními nyní?
Jsou to moji nejlepší přátelé. Trvalo opravdu moc dlouho než jsme se dali znovu dohromady. Myslím, že je ta pravá doba na to, dát se zase dohromady. Lidé nás chtějí. Všechno špatné je už pryč.

Jste momentálně spokojený se svým osobním životem a druhou ženou Gelou, spolutvůrkyní módní kolekce Juicy Couture?
Změna přišla už na konci 80-tých let. Nikdo se neoblékal do bláznivých šatů a nelíčil se. Gela a já máme stejný vkus, alespoň myslím. Vymýšlím veselé motivy pro její trička. Miluji to, ale jednu věc dělat nechci – modeling.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0028s | ↑↑ Top